Zbliżające się ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na wolnym powietrzu. W tym czasie wypoczywają zarówno ”duzi i mali” dlatego też policjantka z Dąbia odwiedziła dzieci z Przedszkola „ Zaczarowany Ołówek” opowiadając o bezpiecznych zachowaniach

Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie pojechała  do przedszkola Publicznego nr 49 w Szczecinie  „Zaczarowany Ołówek”, gdzie  spotkała się z dziećmi aby porozmawiać na temat bezpiecznych zabaw na dworze ale i w domu.

Mundurowa zwróciła szczególną uwagę na to, by najmłodsi  byli ostrożni w kontakcie z obcymi osobami , nie opowiadali szczegółów na temat swojej rodziny. Ważne jest by dzieci pamiętały że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Inną ważną kwestią było omówienie jak dzieci powinny bawić się na dworze, gdzie są bezpieczne miejsca i jak należy zachowywać się  na drodze.

Po prelekcji funkcjonariuszka odpowiadała na pytania zadawane przez najmłodszych oraz opowiedziała o pracy policjantów.  Największą jednak  atrakcją okazał się  radiowóz policyjny.

 

KP Dąbie/ZKS KMP