Gdzie ustawić pergolę w ogrodzie?

Jeśli lubisz wypoczywać latem na świeżym powietrzu, pergola w ogrodzie będzie strzałem w dziesiątkę. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale także skutecznie chroni przed słońcem. Dzięki niej stworzysz wspaniałe miejsce do relaksu dla Twojej rodziny oraz gości. Jednak nie każde miejsce na tę konstrukcję będzie odpowiednie. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak ustawić pergolę w ogrodzie.

Gdzie warto postawić pergolę w ogrodzie?

Wiele osób stawia pergole na tarasie. Jest to oczywiście dobra opcja – jednak nie jedyna. Polecamy umieścić je w miejscu, w którym najlepiej Ci się wypoczywa i w którym chciałbyś schronić się przed silnym słońcem. Taka konstrukcja będzie się świetnie prezentować w centrum ogrodu – zwłaszcza jeśli obsadzisz ją roślinami pnącymi. Pergole świetnie sprawdzają się także przy samym wejściu na teren posesji, szczególnie jeśli masz ładny widok na zielony teren za furtką.

Gdzie lepiej nie stawiać pergoli?

Czy są miejsca, w których pergole w ogrodzie nie sprawdzą się najlepiej? Z pewnością nie polecamy stawiać ich w bliskim sąsiedztwie grządek kwiatów lubiących słońce. Konstrukcja zapewne będzie je nadmiernie zacieniać. Nie polecamy też stawiać jej zbyt blisko okien. Pergola będzie blokowała dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. W upalne lato może być to zaletą, jednak jesienią i zimą wnętrze może sprawiać wrażenie zbyt ponurego.

Podsumowanie

Coraz więcej osób decyduje się na pergole w mieście Olsztyn. Rzeczywiście można stworzyć dzięki nim wygodne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, a przy tym zadbać o oryginalną aranżację ogrodu. Gdzie najlepiej ustawić pergolę? Polecamy umieścić ją w miejscu, w którym lubisz wypoczywać i w którym będzie dobrze rzucała się w oczy – na przykład na tarasie lub w środku ogrodu. Upewnij się jednak, że konstrukcja nie będzie zacieniała okien ani kwiatów, które lubią słońce.