Szczecińscy policjanci w porozumieniu z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 40 - latka poszukiwanego listem gończym za liczne kradzieże z włamaniem do obiektów sakralnych na terenie Polski. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się między innymi za granicą naszego kraju. Zatrzymany w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, nadzorującej śledztwo, usłyszał już zarzuty, a do popełnionych przez niego przestępstw doszło w ubiegłym roku na terenie Szczecina oraz innych miast w kraju. Mężczyzna trafił już do Aresztu Śledczego.

Szczecińscy kryminalni ustalili miejsce przebywania 40 - letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego poszukiwanego listem gończym za liczne przestępstwa kradzieży z włamaniem do obiektów sakralnych.


Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, od końca listopada ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju. Policjanci krok po kroku ustalili miejsce, gdzie obecnie przebywa i kiedy przyjedzie do Polski. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w momencie gdy przekraczał przejście graniczne.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 – miesięcznego aresztu.

 

ZKS KMP