Co zrobić ze starym katalizatorem samochodowym?

Katalizatory samochodowe to komponenty pojazdów, które praktycznie nigdy nie tracą na wartości. Wynika to z prostej przyczyny – zawierają w sobie wiele cennych metali szlachetnych. Punkty typu skup katalizatorów przyjmują tego typu komponenty i całkiem dobrze za to płacą. Czy więc oddanie starego katalizatora do takiego punktu to dobre rozwiązanie? Jakie są ewentualnie alternatywy?

Skup katalizatorów Trójmiasto

Z ekonomicznego punktu widzenia odsprzedaż katalizatora samochodowego w dobrym punkcie skupu okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niewątpliwą zaletą jest po prostu gotówka do ręki po oszacowaniu wartości takiego komponentu. Kto więc może zapłacić realnie dobrą cenę? Warto zwrócić uwagę na firmy, które specjalizują się w tym konkretnym odkupie katalizatorów. W przypadku Trójmiasta warto sprawdzić ofertę firmy z Nowego Stawu, która skupuje zarówno katalizatory ceramiczne, jak i metalowe, a jej ofertę można sprawdzić pod adresem strony internetowej https://eskupkatalizatorow.pl/.

Skup katalizatorów

Stary katalizator w absolutnie żadnym wypadku nie można wyrzucić na śmietnik. Potrzebna jest jego profesjonalna utylizacja. W trakcie utylizacji dochodzi także do wydobycia z katalizatora cennych metali szlachetnych takich jak na przykład rod, ruten, pallad, a także jeden z najcenniejszych – platyna. Dlatego oddając do utylizacji katalizator lepiej mieć pewność tego, że otrzymamy za niego uczciwą zapłatę, tym bardziej, że nowy katalizator może nas całkiem sporo kosztować. Odsprzedaż jest więc sposobem, aby po prostu nawet w większym stopniu zminimalizować koszty związane z zakupem nowego katalizatora. Warto także zauważyć, że oddając katalizator do punktu skupu można zadbać o środowisko naturalne. Wydobycie platyny i innych cennych pierwiastków, które wchodzą w skład katalizatorów, związane jest z eksploatacją środowiska naturalnego. Kolejne kopalnie niszczą środowisko – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Odzyskiwanie platyny oraz innych metali szlachetnych z katalizatora pozwala na efektywne i co najważniejsze – ekologiczne zdobycie tego typu surowców. Mogą być one następnie wykorzystane na przykład do produkcji nowych katalizatorów.

Skup katalizatorów cennik

Czy odsprzedaż katalizatora do punktu skupu się opłaca? Oczywiście, że tak. Zamiast zostawiać stary katalizator u mechanika lub pozwolić mu kurzyć się na półce w garażu, zdecydowanie lepszym wyborem jest oddanie go do punktu skupu katalizatorów. Tego typu licencjonowane placówki dobrze płacą za każdy egzemplarz katalizatora, a jeśli chodzi o konkretne ceny to zależy głównie od tego jaki jest to rodzaj katalizatora. Zależy to od marki, modelu i rocznika pojazdu w którym został on zamontowany pierwotnie. Ceny najtańszych katalizatorów to około 200 złotych, droższe to kwoty do 1 000 złotych lub nawet mocno przekraczające tego typu ceny.