Dokąd zmierza rynek wirtualnych pieniędzy oraz czy warto w niego inwestować

Rewolucja wirtualnych pieniędzy dzieje się teraz i będzie miała znaczący wpływ na sposób, w jaki prowadzimy biznes i żyjemy. Kryptowaluty mają potencjał, aby stać się główną siłą w branży finansowej i nie tylko. Ponieważ millenialsi nadal rosną w siłę inwestycyjną i wpływy, wirtualne pieniądze prawdopodobnie staną się jeszcze bardziej znaczącym zjawiskiem. Podczas gdy rewolucja cyfrowa już trwa, w przyszłości rewolucja wirtualnych pieniędzy może zostać zapamiętana jako moment, w którym kryptowaluty stały się kluczową częścią codziennego życia.

Kto korzysta z rewolucji wirtualnych pieniędzy?

Firmy i branże, które czerpią korzyści z kryptowalut, skorzystają również z rewolucji wirtualnego pieniądza. Kryptowaluty są przede wszystkim innowacją opartą na technologii, a większość firm stojących za nimi to firmy technologiczne. Przewiduje się, że na rewolucji wirtualnego pieniądza skorzystają między innymi sektory internetu, e-commerce i usług finansowych, a także małe i duże firmy na całym świecie. Dla konsumentów korzyści z rewolucji wirtualnych pieniędzy sprowadzają się do większej łatwości korzystania z płatności online.

Na przykład kryptowaluty takie jak Bitcoin mają niższe opłaty transakcyjne niż tradycyjne systemy płatnicze, takie jak karty kredytowe, zwłaszcza w odniesieniu do płatności międzynarodowych. Dla inwestorów i firm, główne korzyści z rewolucji wirtualnych pieniędzy pochodzą z możliwości pozyskiwania funduszy poprzez wstępne oferty monet (ICO) w nowy i innowacyjny sposób.

Jak działają kryptowaluty?

W prostych słowach, technologia blockchain wykorzystuje cyfrową księgę do rejestrowania i weryfikowania transakcji, przechowywania danych i tworzenia zdecentralizowanej sieci. W przypadku kryptowalut, technologia blockchain jest wykorzystywana do rejestrowania i weryfikowania transakcji dotyczących cyfrowych monet. Zdecentralizowana sieć oznacza, że nie ma centralnego organu, takiego jak rząd, kontrolującego sieć.

Każdy użytkownik (lub "węzeł") może uzyskać dostęp i dodać informacje do sieci. Kryptowaluty wykorzystują szyfrowanie do zabezpieczania transakcji, regulowania tworzenia nowych jednostek, generowania nowych tokenów, a także weryfikowania i rejestrowania transakcji w sieci. Mówiąc wprost, technologia blockchain tworzy zaufanie, bezpieczeństwo i dostępność do wcześniej scentralizowanego systemu. Zastosowanie technologii blockchain nie jest ograniczone do kryptowalut, a także zostało wykorzystane w innych sektorach i branżach, w tym logistyce, łańcuchach dostaw żywności, ubezpieczeniach, usługach finansowych i innych.