Dlaczego niektórzy decydują się na wirtualne biuro?

Koszt wynajmu powierzchni biurowych dla firm, szczególnie w tych najbardziej pożądanych lokalizacjach jest ogromny, a dodatkowo przeciętny dzierżawca wymaga często co najmniej kilkuletniej umowy. Jest jednak tańsza opcja- wirtualne biuro. Czym jest i jakie usługi oferuje? Dlaczego niektórzy decydują się na takie rozwiązanie?

Czym jest wirtualne biuro?

Jak sama nazwa wskazuje, biuro wirtualne świadczy usługi biurowe i fizyczny adres w innym miejscu niż to, w których faktycznie pracuje zdalny przedsiębiorca. W takim przypadku dostępne konfiguracje są nieograniczone, gdyż można założyć je w dowolnym kraju na świecie, nie ruszając się z domu. Sama idea takiego biura pozwala na czerpanie wszelkich korzyści jak w przypadku stacjonarnie znajdującego się biznesu, znacznie ograniczając ponoszone koszta. To idealna alternatywa niosąca wiele możliwość rozwoju - poszczególne firmy znajdziesz na https://wirtualne-biura.com - w katalogu podzielonym na miasta.

W większości przypadków wirtualne biuro najbardziej przydatne jest dla małych firm i indywidualnych przedsiębiorców, którzy potrzebują biura i recepcjonistki, ale nie są gotowi na finansowe zaangażowanie, jakie się z tym wiąże. Taka opcja chroni również prywatny adres właściciela, sprawia, że firma wydaje się bardziej profesjonalna i oszczędza czas samodzielnego wykonywania zadań administracyjnych. Wirtualne biuro zapewnia małym biznesom i startupom profesjonalną jakość i pozwala na konkurowanie z dużymi korporacjami.

Usługi oferowane za pośrednictwem wirtualnego biura?

W zależności od dostawcy wirtualnego biura oferowane przez niego usługi mogą się nieco różnić. Warto jest, więc upewnić się wcześniej co jest faktycznie potrzebne naszej firmie do optymalnego rozwoju i sprawnego działania i dokonać przemyślanego i najkorzystniejszego wyboru. Podstawową jednak jest oferowanie adresu biznesowego w najbardziej prestiżowych lokalizacjach wielkich miast. W zależności bowiem od branży posiadanie faktycznego adresu firmy jest mniej lub bardziej korzystne. Niemniej bardziej wiarygodnym i profesjonalnym może okazać się adres w centrum stolicy niż domowy na obrzeżach. Na takie adres dostarczana jest również firmowa poczta, którą można odebrać osobiście, poprosić o odsyłanie czy nawet o otwieranie, skanowanie i wysyłanie na wskazany adres mailowy.

Klienci docenią również usługi sekretarki, które są opcją oferowaną w większości biur wirtualnych w zależności od tego, jaką wybierzemy opcję, możemy liczyć np. na umawianie spotkań i udzielanie pomocnych informacji. Ważnym jest również firmowy telefon, który może być numerem stacjonarnym, na który przyjmowane są wiadomości, nagrywane za pomocą automatu zgłoszeniowego czy też przekierowywane na osobisty numer telefonu właściciela. W godzinach pracy większości biur na telefony odpowiadać może również żywa osoba, która później przekaże informacje w dogodny dla właściciela sposób. Do dyspozycji właścicieli firm są również sale konferencyjne i prywatne przestrzenie biurowe, które należy wcześniej zarezerwować na określony termin. Możliwe są tam nie tylko spotkania z klientami, ale i ze współpracownikami. Jeżeli szukamy wirtualnego biura dla danego miasta, to warto sprawdzić między innymi wirtualne biuro Kraków lub odpowiednie usługi dla innych miejscowości.