Cofnął przed patrolem i wpadł z kokainą - szczecińska policja nie dała się zmylić

FOT. KMP w Szczecinie
Kierowca, który zauważył patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zatrzymał samochód i zaczął cofać, żeby uniknąć kontroli. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd. Późniejsze badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem kokainy, a w aucie znaleziono woreczek z białą substancją.
Początkowo badanie na alkohol niczego nie potwierdziło - wynik był negatywny. Dopiero rozmowa z kierującym zmieniła obraz sprawy. Mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej zażywał biały proszek, co wzbudziło dalsze podejrzenia funkcjonariusza i uruchomiło kolejne czynności.
W samochodzie ujawniono woreczek z białą substancją. Kierowca oświadczył, że to kokaina kupiona za granicą, a testy narkotykowe potwierdziły obecność kokainy w jego organizmie. Dla pełnego obrazu pobrano też krew do badań laboratoryjnych. W toku dalszych czynności ustalono, że zabezpieczony proszek to ponad 9 gramów środków psychotropowych.
Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany. O wymierzonej karze zdecyduje sąd, a sprawa będzie rozpatrywana także w świetle Kodeksu karnego i przepisów dotyczących ruchu drogowego. Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. To był krótki manewr, ale konsekwencje mogą okazać się dla kierowcy znacznie cięższe niż sam widok patrolu.
na podstawie: Policja Szczecin.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Szczecinie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Niebieskie koszulki ZDiTM stały się znakiem wsparcia dla osób w spektrum autyzmu

W Szczecinie policjanci ostrzegli czwartoklasistów przed pułapkami internetu

Marsz dla Życia zatrzyma ruch w centrum Szczecina na ponad godzinę

Ponad 300 wykroczeń w jeden dzień - szczecińska policja nie odpuszcza

Marsz w centrum Szczecina zatrzyma ruch i autobusy na półtorej godziny

Ceramika z własnym podpisem Natalii Izbickiej pokazuje siłę szczecińskiego rzemiosła

Wieczorne telefony już wyciągnęły od seniorów ponad 100 tysięcy złotych

Objazd przez Strzałowską zamknie Świętojańską dla dwóch linii autobusowych
![[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Szczecin II – Wikęd Luzino 1:2 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/pogon-szczecin-ii-wiked-luzino-15042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Szczecin II – Wikęd Luzino 1:2 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

Szczecin domyka konsultacje planu ogólnego, a stawką są zasady zabudowy

Szczecin sprawdza, jak ma działać logistyka przyszłości bez większych emisji

Trybuna przy Litewskiej przeszła metamorfozę i zyskała standard na lata

Szczecińska ILYO wchodzi na wielką scenę NOSPR w Katowicach

