Dzieci rymują i malują o bezpieczeństwie - wystawa i rozdanie nagród w gminie

FOT. GOKSiR Szczecin
W Przecławiu zrobiło się kolorowo i mądrze - gminny konkurs plastyczno-liryczny zaowocował wystawą prac, która kończy się rozstrzygnięciem i wręczeniem nagród. Gmina Kołbaskowo pokazała, że nauka zasad bezpieczeństwa może być kreatywną przygodą dla najmłodszych. 🎨🚦
- Dzieci mówią obrazem w konkursie Rymujemy, malujemy - jak być bezpiecznym doskonale wiemy
- Zabawa uczy - prace pokazują zasady bezpiecznego ruchu i bezpiecznego wypoczynku
- Miejscy partnerzy i rodzice wsparli projekt - dzięki temu inicjatywa ma realny zasięg
Dzieci mówią obrazem w konkursie Rymujemy, malujemy - jak być bezpiecznym doskonale wiemy
Na konkurs trafiły rysunki i wierszyki, które zamiast pouczeń proponują zabawę i wyobraźnię - to dziecięca interpretacja tego, jak poruszać się po drodze i jak mądrze spędzać wolny czas. Komisja ma przed sobą zadanie wybierania prac spośród pomysłowych, często bardzo szczerych przesłań od najmłodszych autorów. 🙂
W finale czekają nagrody oraz chwila uwagi dla twórców - to moment, kiedy lokalna społeczność widzi, jak wiele mogą przekazać dzieci poprzez sztukę i słowo.
Zabawa uczy - prace pokazują zasady bezpiecznego ruchu i bezpiecznego wypoczynku
Prace konkursowe łączą rym i obraz, żeby w prosty sposób przypomnieć zasady poruszania się po drodze oraz bezpieczne zachowania podczas zabawy. To nauka przez zabawę - dzieci uczą się poprzez tworzenie, a widzowie dostają gotowe, często zaskakujące komunikaty: od prostych znaków po scenki z podwórka. 🎒✏️
Takie projekty działają dwojako - bawią uczestników i jednocześnie docierają do rodziców oraz opiekunów poprzez autentyczność dziecięcej perspektywy.
Miejscy partnerzy i rodzice wsparli projekt - dzięki temu inicjatywa ma realny zasięg
Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia lokalnych partnerów - do grona organizacyjnego i wspierających dołączyli Gmina Kołbaskowo, Straż Gminna, GOKSiR Przecław, Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu, KION group oraz Fundacja Sedina. To przykład współpracy placówek i społeczności, która zamienia edukacyjne cele w namacalne działania. 🤝
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród będą ukoronowaniem pracy uczestników oraz okazją do świętowania pomysłów, które mogą realnie wpływać na bezpieczeństwo najmłodszych.
Chcesz zobaczyć te prace i poczuć ten lokalny zryw zaangażowania - wystawa i finał to moment, który warto śledzić w Przecławiu, bo to tu dzieci pokazują, że bezpieczeństwo może być piękne i zrozumiałe dla każdego.
na podstawie: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Szczecinie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (GOKSiR Szczecin). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Sprawdź jak działa komunikacja miejska po meczu Pogoń Szczecin – Wisła Płock 3 maja. Ważne zmiany!

Dlaczego kolekcjonerska naklejka do legitymacji szkolnej zyskuje popularność?

Majówka w lesie pod lupą. Za ognisko poza polaną grożą kłopoty

Pościg za kierowcą z ponad 3 promilami zaczął się od kwiatomatu w Szczecinie

Reklamowe budżety w Szczecinie pod presją inflacji - firmy szukają sprytnych rozwiązań

Na Północnej ruszył asfalt. Przebudowa wchodzi w najbardziej widoczny etap

Ostatnie pakiety przed nocnym biegiem. W Szczecinie zostało ich już tylko 200

Szczecin - przy przejściach padło 116 wykroczeń, policja wyłapała też dwóch kierujących

Jezierzyce z nowym układem przystanków dla autobusów

Dzieci w Szczecinie ćwiczyły bezpieczeństwo z policją

Majówka i parkowanie w centrum - kiedy zapłacisz za postój na Starym Mieście

Pierwsze poidełka już działają. W Szczecinie wraca sezon na spacery

Floating Arena zamknięta po incydencie. Basen czeka na dezynfekcję

