Szczecińskie Dźwigozaury w barwach Ukrainy na rocznicę agresji
W piątek, 24 lutego, szczecińskie dźwigozaury rozbłysną barwami Ukrainy, stanowiąc jasny symbol solidarności z narodem walczącym o swoją niepodległość. Przez trzy dni te charakterystyczne elementy krajobrazu Szczecina będą nie tylko rzucać światło na wydarzenia na wschodzie, ale także przypominać o ważnych rocznicach związanych z agresją na Ukrainę.
  1. 24 lutego – datą włączenia oświetlenia w barwach Ukrainy, zbiegającą się z drugą rocznicą rosyjskiej agresji na ten kraj.
  2. Oświetlenie zostaje utrzymane aż do 26 lutego, upamiętniając 10 lat od rozpoczęcia rosyjskiej okupacji Krymu i Sewastopola.

W geście solidarności z Ukrainą, szczecińskie dźwigozaury stają się nośnikami ważnego przesłania. W miarę jak konflikt trwa już kolejny rok, inicjatywy takie jak ta przypominają o niewygaszającej się nadziei na pokój i suwerenność wszystkich narodów. Niezwykłe podświetlenie dźwigów, które dla wielu mieszkańców stanowią symbol miasta, w tym roku nabiera szczególnie głębokiego znaczenia.

Dołączając do globalnej społeczności w wyrażaniu wsparcia dla Ukrainy, Szczecin demonstruje nie tylko solidarność, ale również przypomina o trwającej walce o wolność i sprawiedliwość. Podświetlenie dźwigozaurów przełoży się na rozświetlenie ciemności, które niestety wciąż otaczają kwestie konfliktów zbrojnych. Akcja ta jest jednocześnie przypomnieniem, że pamięć i wsparcie mogą przybierać różne formy, a symbolika ma moc, by skłaniać do refleksji i dialogu.

Działania takie jak to zestawienie światła z ciemnością, barw Ukrainy z kontekstem konfliktu, są istotne nie tylko dla wyrażenia poparcia, ale również dla budowania świadomości społecznej na temat globalnych kryzysów. Niech te rozświetlone dźwigozaury będą przewodnikiem do głębszego zrozumienia i empatii wobec sytuacji, której świadkami jesteśmy.


Na podstawie: Urząd Miasta w Szczecinie