Rośliny stabilizowane - nowoczesny sposób na zieleń w twoim domu

Rośliny stabilizowane- nowoczesny sposób na zieleń w twoim domu 

Rośliny są stałym elementem wystroju wnętrz, duża ilość zieleni sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Jednak utrzymanie dużej ilości kwiatów i roślin nie jest proste, wymaga to od nas dużo starań i wysiłków. Z pomocą przychodzi nowoczesna metoda stabilizacji roślin, która znacząco ogranicza ilość obowiązków, które będziemy musieli wykonywać podczas ich użytkowania. Dzięki wykorzystaniu roślin stabilizowanych możemy tworzyć niepowtarzalne kompozycje, które będą nas zachwycać przez długie lata. Sprawdźmy, czym są i jak możemy wykorzystać rośliny stabilizowane?

Jak powstają rośliny stabilizowane?

Rośliny stabilizowane powstają na skutek zamiany limfy na roztwór z gliceryny, który pozwala na zachowanie roślin w danym kształcie. Dzięki całemu procesowi roślina może zostać zachowana w niezmienionej formie przez wiele lat. W niektórych przypadkach do roślin dodawany jest pigment, który ma zmienić ich barwę lub delikatnie ją ożywić. Po procesie stabilizacji roślina praktycznie nie wymaga żadnej pielęgnacji, nie przyciąga również owadów i insektów. Jest to świetny kompromis pomiędzy wyglądem naturalnych roślin a wygodą posiadania ich sztucznych odpowiedników. 

Czemu rośliny stabilizowane są tak bardzo popularne?

Popularność roślin stabilizowanych ciągle rośnie. Głównym powodem jest brak uciążliwego procesu pielęgnacji, który pochłaniał czas i pieniądze. Roślina, która przeszłą proces stabilizacji nie wymaga żadnych prac. Dodatkowo rośliny te są estetyczne i ładne, zastosowanie pigmentu podkreśla ich naturalne piękno, powodując, że stają się idealną ozdobą. Po rośliny stabilizowane sięgają coraz częściej liczni projektanci wnętrz i dekoratorzy, którzy doceniają ich walory estetyczne i użytkowe. 

Obrazy z roślin stabilizowanych- sposób na oryginalny dodatek

Jednym z ciekawszych pomysłów na ozdobny dodatek są obrazy z roślin stabilizowanych.

 Dzięki stabilizacji możemy tworzyć niepowtarzalne kompozycje, które przyjmą formę obrazu. Jest to bardzo efektowna forma przedstawianie praktycznie dowolnego wizerunku, która na pewno przykuje uwagę osób odwiedzających budynek. Cały obraz wykonany z roślin robi niesamowite wrażenie, a dzięki procesowi stabilizacji mamy pewność, że nie zmieni on swojego wyglądu. 

W jakich aranżacjach wnętrz możemy wykorzystać rośliny stabilizowane?

Bogactwo możliwych wzorów i kolorów roślin poddanych stabilizacji sprawia, że świetnie odnajdują się one w wielu aranżacjach wnętrz. Możemy wykorzystać je zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i również przestrzeniach biurowych. Dużą zaletą roślin stabilizowanych jest brak konieczności zapewnienia dopływu światła. Nawet w ciemnych pomieszczeniach rośliny będą wiecznie kolorowe i nigdy nie zwiędną. Zielony kolor roślin świetnie łączy się z industrialnymi wykończeniami, nadając im odrobinę żywych barw. Obrazy z roślin stabilizowanych mogą być również wykorzystane w stylach skandynawskich. Wnętrza urządzone w tym stylu najczęściej nawiązują do natury i świata przyrody, a obraz wykonany z roślin świetnie podkreśli ten związek. Brak konieczności dbania o rośliny stabilizowane sprawia, że możemy je umieścić w praktycznie każdej przestrzeni. 

Jak wybrać firmę zajmującą się produkcją roślin stabilizowanych?

Samodzielne przeprowadzenie stabilizacji roślin nie jest możliwe, wymagany jest do tego specjalistyczny sprzęt. Niezbędne staje się skorzystanie z usług firmy, która dostarczy nam rośliny dopasowane do naszych potrzeb. Wybierając firmę, która przygotuje obraz z roślin stabilizowanych lub same rośliny musimy mieć pewność, że cały proces przebiegł prawidłowo i rośliny są dobrze zakonserwowane. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami o firmie i przejrzeć ich portfolio. Obecnie liderem na rynku roślin stabilizowanych jest firma JUKO green design, która specjalizuje się kompleksowych aranżacjach wykonanych z roślin. Dbałość o każdy szczegół i indywidualne podejście do każdego zamówienia sprawiają, że firma JUKO green design jest gwarancją satysfakcji. Więcej informacji możemy znaleźć na ich stronie internetowej https://jukogreendesign.pl/.

Podsumowanie

Rośliny stabilizowane powstają na skute zastąpienia limfy roztworem gliceryny. Proces ten sprawia, że są one całkowicie niezależne od naszych działań. Nie wymagają podlewania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Z roślin stabilizowanych możemy tworzyć całe obrazy, które będą niepowtarzalną ozdobą każdego wnętrza. Dzięki zastosowaniu procesu stabilizacji mamy pewność, że z biegiem czasu rośliny nie zmienią one swojej barwy czy koloru.