Jak stosować kwas glikolowy na twarz?

Spotykamy się z wieloma różnymi produktami kosmetycznymi, których popularność nie maleje. Wśród nich wymienić możemy między innymi także kwas glikolowy. Jako środek złuszczający jest to produkt, który cały czas jest bardzo popularny i chętnie wykorzystywany. Związane jest to z licznymi korzyściami jakie może przynieść dla skóry. Zachęcamy do by bliżej przyjrzeć się temu co za kwasem glikolowym się kryje.

Co to takiego kwas glikolowy?

Kwas glikolowy jest także określany jako kwas hydroksyoctowy i zalicza się do alfa-hydrokwasów. Stosowany jest między innymi w ramach zabiegów złuszczających, pojawia się w kosmetykach do codziennego użytku. Najbardziej znany i jednocześnie najbardziej efektywny kwas, który ma szerokie zastosowanie. Wnika głęboko w skórę i dlatego właśnie jest czynnikiem o tak silnym działaniu złuszczającym.

Jakie właściwości ma kwas glikolowy?

Stosowanie kwasu glikolowego może mieć istotny wpływ na poprawę zdrowia, kondycji i wyglądu skóry co związane jest z wyrównaniem kolorytu i tekstury. Polecany jest do stosowania przy cerze z trądzikiem,. Nie powoduje zatykania porów, usuwa martwe komórki, zanieczyszczenia. Właściwości kwasu pozwalają na skuteczne oczyszczenie skóry, która dodatkowo będzie chroniona przed wysuszeniem. Szczególnie dobrym wyborem będzie kwas glikolowy dla tych osób, które mają skłonność do trądziku. Inne środki do walki z nim bowiem wykazują działanie wysuszające, a w tym przypadku ten problem nie występuje. Dlatego tak chętnie stosuje się kwas glikolowy przy pielęgnacji twarzy.

Stosowanie kwasu w ramach peelingu

Kwas glikolowy na twarzy można stosować w ramach peelingu chemicznego. Skóra po zabiegu będzie bardziej wrażliwa, dlatego dobrze będzie to zrobić w okresie jesiennym. Po zastosowaniu kwasu trzeba bowiem chronić twarz przed słońcem. Zastosowanie peelingu daje bardzo dobre efekty. Najlepiej jeśli kwas glikolowy będzie stosowany regularnie, wtedy te efekty pielęgnacyjne będą się utrzymywać. Cera będzie oczyszczone, wygładzona, struktura będzie się poprawiać. Jednocześnie przy zastosowaniu na twarzy można liczyć na redukcję drobnych zmarszczek, ograniczone będą objawy trądziku, cera będzie chroniona przed dalszymi zmianami, poprawi się koloryt, tekstura i grubość skóry. Dzięki stosowaniu kwasu glikolowego regularnie będzie można również doprowadzić do tego, że mniejsze będą oznaki starzenia się skóry, proces powstawania zmarszczek zostanie zahamowany. Dlatego wydaje się, że warto będzie w pielęgnacji faktycznie sięgać po kwas glikolowy.

Więcej o kwasie glikolowym przeczytasz na blogu Triny https://triny.pl/blog/kwas-glikolowy-na-twarz-wlasciwosci-dzialanie-i-efekty/