Kilka dni temu doszło do włamania do jednego z mieszkań w centrum Szczecina. Mężczyzna po rusztowaniu wszedł do mieszkania i ukradł z niego pieniądze i kilka drogocennych rzeczy. Miał pecha, że zobaczył go jeden z sąsiadów, który powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w miniony weekend. Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali zgłoszenie, że po rusztowaniu przy jednej z kamienic przechadza się nieznajomy mężczyzna i słychać odgłos tłuczonej szyby. Mundurowi bardzo szybko przyjechali na miejsce i zauważyli podejrzanego, który wychodził przez okno. Już po chwili zatrzymali 26 latka. Z relacji świadka i na podstawie ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że szczecinianin wszedł po rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy na piętro budynku i pod nieobecność lokatorów włamał się do mieszkania, skąd zabrał między innymi pieniądze, perfumy i biżuterię. Mężczyzna okazał się rasowym złodziejem. Mundurowi w trakcie potwierdzania tożsamości zatrzymanego ustalili, że jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.


Policjanci odzyskali skradzione mienie, a 26 latek został zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym i za popełnione przestępstwo będzie jeszcze odpowiadał przed sądem.


Dzięki obywatelskiej postawie sąsiada kolejny przestępca został zatrzymany. Jesteś świadkiem wypadku drogowego, napadu albo włamania? Słyszysz krzyki, widzisz bójkę lub inne niepokojące zdarzenie? Wezwij policję jak najszybciej. Dzięki temu sprawca może zostać złapany, a Ty ochronisz siebie i innych przed jego kolejnymi działaniami. Nie zastanawiaj się, czy ktoś wezwał pomoc przed Tobą, zadzwoń mimo wszystko. Lepiej zadzwonić kilka razy niż wcale. Jeśli wiesz o zdarzeniu, które nie wymaga natychmiastowego wezwania policji – na przykład ktoś ukradł Ci rower albo portfel z pieniędzmi, oszukał Cię przy sprzedaży internetowej, porysował Ci lakier na samochodzie – zgłoś to przestępstwo w jednostce policji.


ZKS KMP