Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola?

Przedszkole jest kolejnym etapem edukacji naszego dziecka. Uczęszczanie codzienne do przedszkola umożliwia dziecku nie tylko rozwój intelektualny, ale także rozwój emocjonalny. Przedszkole, a właśnie edukacja przedszkolna uczy naszego dziecka współpracy, a do tego funkcjonowania w grupie. Jest to wesoły i radosny czas, w którym dzieci nawiązują kontakty ze swoimi rówieśnikami, a od tego poznają nowe formy aktywności i zabawy. Przyjrzyjmy się nieco bliżej korzyściom wynikającym z zapisania maluszka od przedszkola.

Pora na nowe doświadczenia

Każdy rodzic powinien mieć świadomość, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zapewnić dziecku wszystkiego tego, co oferuje przedszkole. Pobyt codzienny w takowej placówce, to całkiem nowe doświadczenia oraz możliwość nauki płynącej także z obserwacji samego otoczenia. Przedszkole zapewnia kontakt stały z grupą rówieśników. O ile spotkania rodzinne okazjonalne oraz wspólne zabawy są rzeczywiście stymulujące, to nie zastąpią przebywania regularnego pośród innych dzieci. Uczy to na pewno współpracy, dzielenia się oraz pozwala na nawiązywanie nowych znajomości, które nierzadko stają się początkiem naprawdę długiej przyjaźni. Jednocześnie maluszek się uczy jak sobie poradzić z nieco trudniejszymi sytuacjami. Jeśli teraz pociecha się dowie w jaki sposób rozmawiać z koleżanką, która chce się bawić tymi samymi klockami, to w przyszłości będzie jej dużo łatwiej rozwiązywać nieco poważniejsze problemu.

Dobra placówka przedszkolna uczy na pewno samodzielności, otwiera dziecko na całkiem nowe formy aktywności, stymuluje rozwój fizyczny czy też rozwój intelektualny. Jest to miejsce, gdzie nabywa się nowych umiejętności, a dzięki ofercie dodatkowych zajęć (takich jak wycieczki czy też nauka języka obcego) poznaje świat, a do tego może odkrywać talenty. Dziecko dzięki chodzeniu do przedszkola ma swoją własną rutynę. Tak samo jak rodzice w pracy, a starsze rodzeństwo w szkole, nasze dziecko ma pewien rodzaj odpowiedzialności. Jakby tego było mało, ma także swoje opiekunki, których koniecznie musi słuchać. Poza tym, w przedszkolu nasze dziecko nabywa odporności. Początkowy okres może być naprawdę bardzo trudny, ale w nieco dłuższej perspektywie wychodzi to tylko i wyłącznie na zdrowie.

Powrót rodziców do pracy zarobkowej

Dla wszystkich rodziców pobyt dziecka w placówce przedszkolnej oznacza nic innego jak powrót do kariery zawodowe czy też możliwość realizowania swoich własnych pasji. Pierwsze dni nie są zwykle najłatwiejsze, ale po okresie adaptacyjnym, zarówno rodzic, jak i także pociecha czerpią z przedszkola naprawdę niesamowitej korzyści.

Jak widać na chodzeniu do przedszkola zyskują nie tylko dzieci, ale także rodzice. Życie danej rodziny staje się uporządkowane. Dzieci po części będą traktowały chodzenie do przedszkola jako obowiązek, ale miły obowiązek. Przecież w przedszkolu głównie się bawią oraz uczą, ale także poprzez zabawę nabierają całkiem nowych umiejętności. Świetne połączenie. Szczególnie polecamy niepubliczne przedszkole Warszawa.