Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to marzenie wielu osób, które nie mają możliwości, aby podłączyć się do kanalizacji. Koszty tego typu rozwiązań są bardzo różne. Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu na to w jaki sposób stworzyć własną oczyszczalnię na działce to warto zapytać o to specjalistów z firmy FRUKKO. Na stronie firmowej można znaleźć szczegółowe opisy poszczególnych produktów oferowanych przez firmę z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w sprzedaży i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków. Z jakim kosztem musimy się więc liczyć już po zakupie i w momencie w którym chcemy zlecić montaż przydomowej oczyszczalni ścieków doświadczonej ekipie?

Co warto wiedzieć przed zakupem i montażem?

Warto uświadomić sobie, że na cenę montażu może składać się bardzo wiele różnych czynników. Dlatego już przed samym zakupem oczyszczalni warto przeprowadzić badania geologiczne lub sprawdzić grunt i poziom wód gruntowych oraz przepuszczalność. Te dwa parametry mogą być kluczowe w przypadku montażu przydomowej oczyszczalni ścieków. Rodzaj gruntu może wpłynąć na cenę końcową montażu, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji co do miejsca w którym ma powstać przydomowa oczyszczalnia lepiej dokonać dokładnych badań terenu i ewentualnie zdecydować się na inne miejsce montażu lub podjąć decyzję o zakupie innego rodzaju oczyszczalni, która będzie bardziej optymalna. Należy też zwrócić uwagę na to czy w dane miejsce ma możliwość dojechać koparka, której zadaniem będzie wykonanie wykopu pod poszczególne elementy oczyszczalni, wraz z doprowadzeniem rur kanalizacyjnych z domu.

Od czego zależy cena montażu?

Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę montażu są rodzaj i wielkość samej oczyszczalni, rodzaj gruntu, długość rury kanalizacyjne, ukształtowanie terenu itp.

Na sumaryczny koszt wpływają również kwestie związane z dobudowaniem systemu do odprowadzania oczyszczonych ścieków, a więc na przykład do podłączenia systemu do gromadzenia wody w celu podlewania ogrodu.

Ile trwa montaż oczyszczalni przydomowej?

Montaż przez doświadczoną i wyspecjalizowaną ekipę trwa zwykle maksymalnie jeden dzień, licząc od wczesnych godzin porannych, do późnych wieczornych. W bardziej skomplikowanych projektach ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

Ile kosztuje montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?