Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie należy do najprostszych. Na rynku dostępne są setki modeli, które w zależności od naszych potrzeb mogą stworzyć z łazienką perfekcyjne połączenie. Decyzja o zamontowaniu kabiny prysznicowej w miejsce wanny jest dobrym posunięciem w dużej mierze ze względów praktycznych.

Prysznic to spora oszczędność czasu i pieniędzy, które możemy przeznaczyć na pozostałą część wyposażenia naszej łazienki. Kabina prysznicowa w łazience o niedużych rozmiarach jest świetnym rozwiązaniem, które otwiera przed nami nowe możliwości. Kabina prysznicowa 80x80 to niezwykle kompaktowe rozwiązanie, które pomimo niewielkich rozmiarów, zapewnia nam komfort i zadowolenie przez wiele lat użytkowania.

Zalety montażu kabiny prysznicowej

Szklana kabina prysznicowa stanowi doskonałą alternatywę dla wanny, która z perspektywy czasu staje się niepraktyczna. Wanna umożliwia nam jednak długie kąpiele relaksacyjne w towarzystwie świec zapachowych czy specjalnych olejków eterycznych. Jednak prysznic również jest dobrym miejscem do relaksu po ciężkim dniu w pracy, szczególnie jeśli zdecydujemy się na opcję z wbudowanym panelem elektronicznym, za pomocą którego możemy włączyć swoją ulubioną playlistę czy audiobooka.

Jeśli nie potrafimy zdecydować się na jedną opcję, warto zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe wannowe, które uzyskuje się dzięki specjalnej, szklanej zabudowie. Możemy wybrać czy chcemy w całości zabudować naszą wannę czy jedynie jej część. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie chcemy do końca rezygnować z wygodnej wanny, a jednocześnie zachować możliwość wzięcia szybkiego prysznica.

Montaż kabiny prysznicowej 80x80 bez brodzika może znacznie poprawić komfort codziennego życia osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie mogą pozwolić sobie na urządzenia sanitarne z wysokimi krawędziami. Brak brodzika umożliwia osobom o ograniczonej motoryce swobodne wejście do kabiny bez zagrożenia upadku.

Z kolei kabina prysznicowa 80x80 z głębokim brodzikiem przyda się rodzicom, którzy nie potrafią zrezygnować z prysznica, a jednocześnie chcą zachować możliwość kąpieli swoich najmłodszych pociech. Brodzik to swego rodzaju kompromis, który przydaje się również do innych codziennych czynności. W brodziku możemy zrobić szybkie pranie czy umyć swojego pupila.

Jednak największą zaletą kabiny prysznicowej jest oszczędność pieniędzy, które w skali roku tworzą niemałe sumy. Biorąc szybki prysznic zużywamy trzykrotnie, a nawet czterokrotnie mniej wody niż wypełniając średniej wielkości wannę.

Rodzaje kabin prysznicowych

Jeśli już jesteśmy zdecydowani na kabinę prysznicową, warto rozejrzeć się za jej odpowiednim modelem, który będzie w pełni kompatybilny z naszą łazienką. Niezwykle popularne są kabiny prysznicowe 80x80 kwadratowe, a także w kształcie prostokąta lub kabiny półokrągłe. Są one polecane szczególnie do łazienek o ograniczonym metrażu, gdzie zależy nam na całkowitym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni przy zachowaniu maksimum wygody.

W sklepach znajdziemy setki modeli kabin prysznicowych narożnych, które najczęściej goszczą w polskich domach. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet czy małe pomieszczenie do dyspozycji.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki, warto zainwestować w kabinę prysznicową przyścienną, która wygląda niezwykle efektownie. Cała konstrukcja tylko w jednym miejscu przylega do ściany łazienki, na której znajduje się bateria. Resztę konstrukcji stanowią ściany ze szkła hartowanego.

Kabina prysznicowa – jak wybrać odpowiednią?