Atrakcyjne
Lato na Alei Wojska Polskiego zapowiada się pełne atrakcji! Już w najbliższy piątek rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych, które na pewno przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów. Koncerty, prelekcje, wykłady i spacery to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności.

Rozpoczęcie cyklu „Lato na Alei”

W piątek startuje długo oczekiwany cykl „Lato na Alei”. To wyjątkowa okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi. Lokalni artyści przygotowali bogaty program, który będzie trwał przez całe lato. W ramach projektu odbędą się koncerty, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji, które mają umilić letnie wieczory mieszkańcom i turystom.

Inauguracja z wizytą w „Altanie 1893”

Inauguracja cyklu rozpocznie się w piątek o godzinie 15:00. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie pracowni artystycznej „Altana 1893” przy ulicy Edmunda Bałuki 24/9a. Andrzej „Graba” Grabowiecki, opiekun pracowni, opowie o swojej działalności oraz o zastosowaniu aparatów fotograficznych. To niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki pracy artysty w jego własnym środowisku.

Prelekcje o modzie XVIII i XIX wieku

O godzinie 16:00 w „Altanie 1893” odbędzie się prelekcja na temat mody XVIII wieku wśród kobiet, którą poprowadzi Małgorzata Zakrzewska. To idealna propozycja dla miłośników historii mody i kultury. Następnie, o 16:30, Olga Dąbkiewicz, założycielka grupy "Retro Vibes", przedstawi wykład poświęcony modzie regencji wśród kobiet. Obie prelekcje to nie tylko dawka wiedzy, ale i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych tematyką retro.

Piąty Szczeciński Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją

W piątkowym programie nie zabraknie również Piątego Szczecińskiego Spaceru Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją. Uczestnicy spaceru odwiedzą m.in. pracownię artystyczną „Kamienica”, najstarszy zakład fotograficzny w mieście „Minifot”, a także klimatyczną kawiarnię „Alternatywnie”. Spacer zakończy się wizytą w nowej restauracji „Lily by Dutkiewicz” oraz w popularnym lokalu „DeVibez Restaurant & Cafe”. To doskonała okazja, aby poznać miejsca pełne pasji i historii.

Koncerty pod „Ścianą płaczu”

Zwieńczeniem piątkowych wydarzeń będzie koncert, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Pod dawną „Ścianą płaczu” wystąpi zespół Jackpot, który zaprezentuje koncert piosenki literackiej „Osiecka & Młynarski”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które z pewnością przyciągnie miłośników dobrej muzyki i poezji śpiewanej.

Występ Baltic Neopolis Orchestra

Na zakończenie dnia, przed zgromadzoną publicznością wystąpi Baltic Neopolis Orchestra. W składzie: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska (skrzypce), Maciej Musiał (skrzypce), Wojciech Mazur (altówka) i Tomasz Szczęsny (wiolonczela), artyści wykonają takie utwory jak „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Humoreska” Antonina Dvoraka, „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego oraz „Por una Cabeza” Carlosa Gardela. To będzie niezapomniany finał pełnego wrażeń dnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach i korzystania z letnich atrakcji na Alei Wojska Polskiego!

Partnerami „Lata na Alei” są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińska Agencja Artystyczna, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.


UM Szczecin