Bezpieczne wakacje nad jeziorem Szmaragdowym - policjanci edukują dzieci

Wakacje to czas relaksu nad wodą, ale także okres, w którym wzrasta liczba utonięć. Dlatego policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie organizują spotkania edukacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  1. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa nad wodą.
  2. Policjanci uczą dzieci i dorosłych zasad bezpieczeństwa.
  3. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w zajęciach.
  4. Zajęcia odbyły się nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie.

W ramach tej inicjatywy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami mistrzostwa sportowego w Stargardzie, zorganizowali wyjazd klasy 3A nad jezioro Szmaragdowe w Szczecinie. Była to doskonała okazja, aby dzieci mogły nauczyć się najważniejszych zasad bezpieczeństwa nad wodą od profesjonalistów.

Podczas zajęć, które odbyły się w malowniczym otoczeniu jeziora Szmaragdowego, dzieci miały możliwość zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w praktycznych ćwiczeniach. Policjanci przypominali nie tylko dzieciom, ale także młodzieży i dorosłym, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rekreacją wodną oraz promowanie bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze podkreślają, że takie działania są niezbędne, aby zmniejszyć liczbę tragicznych wypadków.

Na zakończenie zajęć, uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt policyjny oraz radiowóz, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie. Tego typu inicjatywy nie tylko edukują, ale również budują pozytywny wizerunek policji wśród młodych ludzi.

Bezpieczeństwo nad wodą to temat, który nie traci na aktualności, szczególnie w okresie letnim. Dzięki takim akcjom, jak ta zorganizowana przez policjantów z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie, możemy mieć nadzieję na bezpieczniejsze wakacje dla wszystkich.


Na podstawie: KMP w Szczecinie