Nowe ambulanse dla WSPR: 3,6 mln zł z Funduszu Medycznego
Nowoczesne ambulanse w regionie: nowe możliwości dla ratowników

Nowe ambulanse trafiły do różnych miast naszego województwa, w tym do Szczecina, Międzyzdrojów i Chojny. Dzięki dotacji z Funduszu Medycznego, rząd przeznaczył na ten cel 3,6 mln zł, co pozwoliło na zakup nowoczesnych pojazdów ratunkowych.

  1. Zakup ambulansów dzięki dotacji z Funduszu Medycznego
  2. Nowe pojazdy trafiły do kilku miast regionu
  3. Ambulanse wyposażone w innowacyjne krzesełka kardiologiczne
  4. Wojewoda zachodniopomorski podziękował ratownikom

Uroczyste przekazanie nowych karetek odbyło się w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Nowe ambulanse wyposażono w pierwsze w naszym województwie krzesełka kardiologiczne, które posiadają odpinany, rozkładany system płozowy, ułatwiający transport pacjentów po schodach.

Podczas uroczystości wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski podkreślił znaczenie nowoczesnego sprzętu dla efektywnej pracy ratowników:

- Cieszę się, że ratownicy w naszym województwie będą mieć do swojej dyspozycji kolejne, nowoczesne ambulanse pełne innowacyjnego sprzętu - mówił podczas uroczystości wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. - Pamiętać należy jednak, że te świetnie wyposażone karetki, bez ratowników, to tylko bezużyteczne maszyny. Ich posiadanie i wykorzystanie ma sens tylko wówczas, gdy trafią we właściwe ręce. Nie mam wątpliwości, że ręce medyków pracujących w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie są tymi właściwymi. Dziękuję wszystkim ratownikom za ich codzienną siłę, odwagę i wytrwałość w walce o życie drugiego człowieka. Oby te nowe karetki i nowy sprzęt nie musiały być przez Was często wykorzystywane, ale jeśli już do tego dojdzie – niech pomogą uratować wszystkich pacjentów, do których wyruszycie z pomocą.

Zakup nowych ambulansów to krok w stronę podniesienia standardów opieki medycznej w naszym regionie. Innowacyjne wyposażenie, takie jak krzesełka kardiologiczne, znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz ułatwi pracę ratownikom. Nowe pojazdy trafiły również do Międzyzdrojów, Nowogardu, Czaplinka, Kamienia Pomorskiego i Chojny.

Inwestycja ta jest nie tylko dowodem na zaangażowanie władz w poprawę systemu opieki zdrowotnej, ale także na docenienie ciężkiej pracy ratowników medycznych, którzy codziennie niosą pomoc potrzebującym. Nowe ambulanse są odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności i mają na celu zapewnienie szybszej i skuteczniejszej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia.


Według informacji z: ZUW w Szczecinie