Poranne kontrole trzeźwości: Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców
W poniedziałkowy poranek szczecińska drogówka przeprowadziła akcję kontrolną „Trzeźwość”. W jej wyniku zatrzymano dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, co stanowi poważne zagrożenie na drodze.
  1. Akcja „Trzeźwość” przeprowadzona przez policję.
  2. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.
  3. Alkohol i narkotyki wpływają na zdolność prowadzenia pojazdu.
  4. Apel o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

Każdy kierowca powinien być w pełni skoncentrowany i zdolny do reakcji na drodze. Alkohol i narkotyki znacząco obniżają te zdolności, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Niestety, mimo licznych kampanii informacyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy.

Podczas poniedziałkowych działań „Trzeźwość” policjanci z drogówki skupili się na kontrolowaniu stanu trzeźwości kierowców. W wyniku tych działań zatrzymano dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu. To pokazuje, że problem nadal istnieje i wymaga ciągłej uwagi.

W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity dotyczące ilości alkoholu, jaką można wypić poprzedniego wieczoru, by następnego dnia móc prowadzić. To błędne przekonanie może prowadzić do poważnych wypadków. Osoby pod wpływem alkoholu mają pogorszoną ostrość widzenia, ocenę odległości, opóźniony czas reakcji oraz obniżoną koncentrację.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

„Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność” – apelują policjanci z KMP.


Na podstawie: KMP w Szczecinie