Ostatnie dni na zgłoszenia NGO do Pikniku Pasji – termin do 24 maja
Ostatnie dni na zgłoszenia NGOsów do udziału w Pikniku Pasji! Tylko do 24 maja organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do udziału w Pikniku Pasji, który zamknie XVII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych. To wyjątkowa okazja, by zaprezentować swoją działalność i pasje szerokiej publiczności.
  1. Termin zgłoszeń do 24 maja 2024 roku.
  2. Piknik Pasji odbędzie się 15 czerwca 2024 roku.
  3. Wydarzenie zamyka XVII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych.
  4. Wiele atrakcji, w tym wielki Quiz Wiedzy o Organizacjach Pozarządowych.

W dniach 10-15 czerwca odbędzie się XVII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych, podczas którego mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych warsztatach tematycznych oraz spotkaniach. Wydarzenia te mają na celu budowanie społeczności i promowanie działalności pozarządowej, ukazując społeczny i pozarządowy charakter naszego miasta.

Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta zapowiedziała, że w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych zostanie zorganizowany wielki Quiz Wiedzy o Organizacjach Pozarządowych dla szkół podstawowych. Na uczestników czekają wspaniałe nagrody.

Organizacje pozarządowe, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe oraz lokalni działacze społeczni są zaproszeni do zorganizowania własnych wydarzeń w przestrzeni miasta. Masz pomysł na spotkanie, lokalne wydarzenie, sportową sobotę lub rodzinny piknik dla osiedla? Możesz skorzystać z mikrodotacji na swoje działania. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej odpowiedniej instytucji.

Podczas Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, który potrwa od 10 do 15 czerwca, będzie można wziąć udział w wielu atrakcyjnych wydarzeniach, które z pewnością zainteresują mieszkańców. To doskonała okazja, by lepiej poznać działalność lokalnych organizacji i wspólnie budować silną społeczność.

Organizatorami Pikniku Pasji są Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor 3 oraz Stowarzyszenie Media Dizajn. Partnerzy wydarzenia to Północna Izba Gospodarcza, INKU, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 oraz Centrum Seniora w Szczecinie.

Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin. Nie przegap tej wyjątkowej okazji i zgłoś swoją organizację do udziału w Pikniku Pasji już teraz!


Wg inf z: Urząd Miasta Szczecin