Policjanci z Dąbia uczą dzieci bezpieczeństwa: Spotkanie w SP nr 39
W dniu dzisiejszym, drugoklasiści z Szkoły Podstawowej nr 39 w Szczecinie, mieli okazję spotkać się z policjantami z Komisariatu Szczecin Dąbie, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w internecie oraz na drogach. Spotkanie to znakomicie wpisuje się w narastającą potrzebę edukacji naszych najmłodszych w obliczu rozwijających się zagrożeń cyfrowych i nie tylko.
  • Uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Komisariat Policji w Szczecin Dąbie, aby wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym.
  • Przedstawiono im zagrożenia związane z rosnącą cyberprzemocą i cyberprzestępczością.
  • Podczas spotkania omówiono metody ochrony przed staniem się ofiarą stalkingu oraz niebezpieczeństw płynących z korzystania z internetu.
  • Uczniowie zostali poinformowani o konsekwencjach prawnych nieodpowiedniego zachowania w sieci.
  • Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, zwłaszcza w złych warunkach pogodowych.
  • Dzieci otrzymały elementy odblaskowe, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

W obecnych czasach, kiedy technologia staje się nieodzownym elementem życia codziennego naszych dzieci, wiedza na temat bezpieczeństwa cyfrowego jest absolutnie kluczowa. Podczas spotkania, młodzi mieszkańcy Szczecina mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym, jak mogą chronić się przed różnorodnymi zagrożeniami w internecie. Przybliżono im również, czym jest cyberprzemoc i jakie kroki mogą podjąć, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji online.

Dodatkowo, funkcjonariuszka policji przekazała ważne informacje na temat bezpieczeństwa na drodze. W kontekście zmiennej pogody i jej wpływu na widoczność na drogach, rozmowy dotyczyły również zasad noszenia elementów odblaskowych. Dzieciaki z wielką uwagą wysłuchały rad i z zadowoleniem przyjęły odblaski, które mogą ochronić ich życie w drodze do szkoły czy domu.

Spotkanie to było nie tylko świetną okazją do nauki i rozmowy o poważnych tematach, ale również do budowania pozytywnych relacji młodych ludzi z funkcjonariuszami policji. Dzięki takim inicjatywom, dzieci uczą się, że mogą polegać na wsparciu policji w potrzebie i że są one tutaj, aby pomagać i chronić.


Na podst. KMP w Szczecinie