Asystent do Spraw Nieletnich KP Szczecin Niebuszewo odwiedził uczniów z SP 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie ul. Kazimierza Królewicza. Policjant rozmawiał na temat zagrożeń w internecie i o odpowiedzialności prawnej nieletnich, które dokonują „przestępstw w sieci”.

W  trakcie spotkania mundurowy poruszył tematykę popełniania przestępstw w „sieci”, konsekwencji prawnych jakich mogą spodziewać się sprawcy „cyberprzestępcy”. Zwrócił uwagę na  przestępstwa popełniane przy wykorzystaniu internetu.

Ponadto  policjant przekazał informacje o ostrożności przy kupowaniu przedmiotów wystawionych na aukcjach. Kierowania się zasadą ograniczonego zaufania, zasięgania opinii o wirtualnym sklepie, a przy płaceniu kartą płatniczą sprawdzenie czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione.

Dodatkowo  w trakcie spotkania z młodzieżą, w ramach realizowanych przedsięwzięć związanych z „Handlem Ludźmi”  asystent  przedstawił sposoby unikania tego typu przestępstw jak i  możliwości szukania pomocy w przypadku doświadczenia tego zjawiska.

 

mł.asp. Tomasz Biegun/ZKS KMP