Policjanci z Pogodna odnaleźli kobietę, która chciała odebrać sobie życie skacząc z mostu. Rzetelne, profesjonalne działanie mundurowych doprowadziło do odnalezienia 42- latki. Jest już teraz bezpieczna

Policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji Szczecin  Pogodno otrzymali od operatora 997 informację , że na jednym z mostów na pogodnie jest osoba, która chce popełnić samobójstwo.

Sierż. Przemysław Kuncewicz wraz z post. Wojciech Miksza natychmiast pojechali  we wskazane miejsce, jednak nie zastali tam nikogo. To jednak ich nie uspokoiło i postanowili sprawdzić pobliski teren czy faktycznie nie ma osoby, która potrzebowałaby pomocy. Przypuszczenia policjantów i ich czujność okazały się trafne, gdyż niedaleko od tego miejsca po drugiej stronie barierek zauważyli stojącą tam kobietę.

42- latka na początku nie chciała rozmawiać z policjantami, była zdenerwowana jednak po chwili zaczęła się uspokajać i słuchać słów mundurowych, którzy bezpiecznie ją zabrali z tego mostu.

Przeprowadzenie interwencji znacznie utrudniał silny wiatr i miejsce w którym była ta pani. Jednak opanowanie i umiejętność przeprowadzenia rozmowy w sytuacji kryzysowej pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.

Po policyjnej interwencji kobieta może teraz liczyć na fachową pomoc lekarską.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

ZKS KMP