Asystenci ds. nieletnich ze szczecińskich komisariatów cały czas prowadzą działania profilaktyczne, które służą uświadamianiu dzieci o istniejących zagrożeniach w sieci. Mundurowi informują także odpowiedzialności prawnej nieletnich, ich prawach ale i obowiązkach. Ostatnio takie prelekcje odbyły się w SP nr 28 oraz SP nr 35 w Szczecinie.

Tym razem policjantka z Komisariatu Szczecin Dąbie w ramach działań profilaktycznych spotkała się z uczniami SP nr 28 przy ul. Piaseczna 40 w Szczecinie. Podczas spotkania mundurowa zwróciła szczególną uwagę uwrażliwiono  na zjawisko cyberprzemocy i hejtu w sieci.

Ponadto podczas zajęć omówiła odpowiedzialność prawna w tym zakresie i promowanie się pozytywnie w sieci.  Takie prelekcje mają na celu przede wszystkim propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci oraz uświadomienie młodym osobom w jaki sposób radzić sobie z napotkanymi zagrożeniami podczas korzystania z nowych technologii.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 35 odbył się cykl spotkań z młodzieżą klas VII-VIII dotyczący tematyki uzależnień pn "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Uczniowie zostali zapoznani z podstawami przepisów ust. o przeciwdziałaniu narkomanii, wyrobów tytoniowych oraz ust. o przeciwdziałaniu alkoholizmowi a także ust. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich

Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą Młodzież podczas spotkań  zapoznała uczniów z informacjami dot. zjawiska demoralizacji, przestępstwami dot. środków psychotropowych i innych substancji psychoaktywnych a także zwróciła uwagę  na  konsekwencje prawne  w związku z niedostosowaniem społecznym.

 

KP Szczecin Dąbie/ KP Szczecin Nad Odrą/ZKS KMP

  • O bezpiecznych zachowaniach z uczniami Szkoła Podstawowa nr 28 i 35 w Szczecinie

Pliki do pobrania

  • 88.99 KB