Zalety i wady korzystania z wynajmu aut

Wynajem samochodu to działanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzuje się ono wieloma zaletami, a funkcjonowanie bez pojazdu, jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. W wielu wypadkach nie musisz kupować nowego auta. W Polsce działa wiele wypożyczalni samochodów, które swoim klientom oferują taką właśnie usługę. Nie jest tajemnicą, że ma ona zarówno wady, jak i zalety. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat korzystania z wynajmu pojazdów!

Krótkoterminowy wynajem aut - co warto wiedzieć?

Krótkoterminowy wynajem samochodu to nic innego jak umowa, która zawierana jest pomiędzy najemcą oraz wynajmującym, na której bazie klient wypożyczalni otrzymuje do swojego użytku samochód na określony czas, a sama firma stosowną opłatę. W związku z tym jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, w przypadku gdy chcesz korzystać z pojazdu przez krótszy czas. W takim wypadku możesz zapomnieć przede wszystkim o wszelkiego rodzaju kosztach oraz obowiązkach.

Jak wyglądają zasady wynajmu aut?

Nie jest tajemnicą, że to konkretna wypożyczalnia samochodów określa swoje warunku pracy. W większości wypadków jednak wynajem krótkoterminowy trwa od jednego do nawet 30 dni. Klient takiej firmy otrzymuje auto z pełnym bakiem, aczkolwiek z takowym musi je także zwrócić. W przeciwnym razie zostanie obciążony odpowiednimi kosztami. Wypożyczalnia aut oferuje wyłącznie pojazdy w pełni ubezpieczone, sprawne oraz zarejestrowane. Co zatem jest ci potrzebne, abyś mógł wypożyczyć samochód z takiej firmy? Przede wszystkim rezerwacja, jednak niezbędny jest także dowód osobisty, prawo jazdy, karta płatnicza oraz podpisanie stosownej umowy.

W jakich wypadkach warto postawić na wynajem samochodu?

Wynajem aut to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele osób, aczkolwiek istnieją określone grupy osób, do których kierowana jest taka oferta. Sprawdzi się ona w przypadku:

 • kilkudniowej podróży po kraju lub za granicę;
 • awarii swojego prywatnego samochodu i konieczności korzystania z innego;
 • chęci sprawdzenia, jak prowadzi się konkretny model auta, który zamierzasz zakupić w przyszłości.
 • wynajmu auta do ślubu;
 • sprzedaży swojego osobistego samochodu, na czas poszukiwań nowego pojazdu;
 • konieczności przejazdu z lotniska do hotelu.

Jak widać sytuacji, w których warto postawić na usługi, jakie oferuje wypożyczalnia aut, jest naprawdę wiele. Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć o wynajmie samochodu sportowego. Może to być świetny prezent dla bliskiego przyjaciela lub samego siebie, a emocje, jakich można zaznać w czasie jazdy takim pojazdem, są po prostu niezastąpione.

Wady wynajmu samochodów - to musisz wiedzieć!

Nieważne, o czym mowa, zawsze są dwie strony medalu i w tej sytuacji jest dokładnie tak samo. W związku z tym, kiedy decydujesz się na krótkoterminowy wynajem samochodu, musisz pamiętać o wadach takiego rozwiązania. Pierwszym aspektem, na jakim warto się skupić, jest limit kilometrów. Nie każda wypożyczalnia go ustala, aczkolwiek jeśli zamierzasz wyjechać wynajętym autem w podróż, warto zwrócić na to uwagę. Nie bez znaczenia jest także cena, która w przypadku najmu na jeden lub dwa dni, może być znacznie wyższa, aniżeli w przypadku wypożyczenia auta na dłuższy okres.

Jakimi zaletami charakteryzuje się wynajem aut?

Wynajem samochodu z wypożyczalni to działanie, które cechuje się wieloma pozytywnymi aspektami. Jakimi?

 • Ogromny komfort podróżowania.
 • Brak dodatkowych obowiązków związanych z samochodem, takich jak ubezpieczenie, rejestracja czy pierwsze tankowanie.
 • Niższe koszty poruszania się w porównaniu do coraz droższych taksówek.
 • Możliwość przetestowania pojazdów, którymi nigdy wcześniej nie jeździliśmy.
 • Bardzo dobre ceny, które sprawiają, że w podróż znacznie lepiej udać się samochodem wypożyczonym.
 • Możliwość poprowadzenia sportowego samochodu, o którym całe życie marzyliśmy.

Jak sam widzisz, mimo wyżej wspomnianych wad, wynajem aut ma szereg zalet. To świetne rozwiązanie w określonych wypadkach. W związku z tym, jeśli należysz do grona osób, które zostały przedstawione w poprzednich akapitach, to naprawdę warto zdecydować się na prezentowaną propozycję.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.