Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Opony Goodride. Dlaczego warto w nie zainwestować

Opony Goodride to ogumienie od chińskiej marki, które w ostatnich latach znacznie zyskuje na popularności, a pozytywne opinie wskazują, że ich jakość stale ulega polepszeniu. Czy faktycznie warto inwestować w opony z https://noweopony.pl/? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Dobra jakość w przystępnej cenie.

Goodride proponuje dobrej jakości opony w przystępniejszej cenie niż inni znani producenci, dlatego firma ta coraz pewniej wkracza na europejski rynek ogumienia. Opony od Goodride zapewniają odpowiednie parametry i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i homologacje. Dodatkowo dzięki dużej popularności ogumienia od Goodride, firma inwestuje wiele milionów w rozwój nowych technologii, które poprawiają jakość i bezpieczeństwo jazdy. To sprawia, że z roku na rok są one coraz lepsze, a cena wciąż pozostaje bardzo atrakcyjna. Dodatkowo producent proponuje produkty we wszystkich klasach: ekonomicznej, średniej i premium i dla wszystkich rodzajów samochodów opony https://noweopony.pl/opony/goodride.

Opony od Goodride tracą przede wszystkim na negatywnych opiniach (pochodzących zazwyczaj od osób, które ich nigdy nie użytkowały), które związane są z krajem pochodzenia producenta, a nie ich faktycznym parametrom. Firma stosuje dobre mieszanki gumowe, które zapewniają optymalne warunki jazdy w przeznaczonych dla nich sezonach. Zgodnie z testami i opiniami wielu klientów świetnie się one sprawdzają nawet w trudnych warunkach przy jeździe miejskiej i w trasie. Jednak nie nadają się one do jazdy w warunkach ekstremalnych.

Ważna jest klasa opon.

Goodride często jest niesprawiedliwie oceniany na podstawie porównywanie go do klasy premium europejskich marek. Tymczasem ten azjatycki producent dostarcza przede wszystkim ogumienie w klasie ekonomicznej i średniej, i trzeba przyznać, ze w tych kategoriach wypada naprawdę nieźle. Dla osób, które jeżdżą bardzo dynamicznie, Goodride może nie być dobrym wyborem, jednak dla wszystkich, którzy jeżdżą spokojnie lub umiarkowanie dynamicznie będzie to dobry wybór z odpowiednim stosunkiem ceny do jakości.

Dla kogo Goodride będzie dobrym wyborem?

Te opony bardzo dobrze się sprawdzą u kierowców, którzy nie podróżują bardzo dużo i poruszają się głównie po mieście. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie do aut o niewielkiej i średniej mocy silnika. Opony od Goodride pozwolą na zachowanie dobrych parametrów jazdy i zapewnią bezpieczeństwo na optymalnym poziomie.

Opony w klasie ekonomiczne, czy używane?

Wielu kierowców kusi zakup używanego ogumienia od głównych producentów. Tymczasem w wielu przypadkach to opony budżetowe będą lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli opony używane mają więcej niż 5 lat. Nawet jeśli są one w dobrym stanie, to będą znacznie tracić przez na swój wiek.

Jak dbać o opony, aby zachować ich odpowiednie parametry?

Prawidłowy serwis opon jest niezwykle ważny, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo jazdy i sprawia, że opony się wolniej zużywają. Oto rzeczy, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę:

  • ciśnienie – najlepiej, aby sprawdzać ciśnienie w kołach co miesiąc, gdy wpływa oni na przyczepność, drogę hamowania i komfort jazdy. Zbyt niskie ciśnienie powoduje, że opony się szybciej zużywają i tracą swoje parametry, a zbyt wysokie zwiększa ryzyko uszkodzeń;
  • wyważanie kół – powinno się odbywać co pół roku. Niewłaściwe powoduje nieprzyjemne drgania, hałas, a jednocześnie negatywnie wpływa na układ hamulcowy i zawieszenie pojazdu. Dodatkowo nieprawidłowe wyważenie przyczynia się do szybszego zużycia opon.