Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca nie miał również uprawnień do kierowania, wykazując jednocześnie lekceważący stosunek do interweniujących policjantów. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Nad Odrą.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym podróżowały dwie osoby. Samochódjechał nie zachowując stosownego toru jazdy co wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy zdecydowali o podjęciu czynności wobec kierowcy. 23 – letni szczecinianin podczas kontroli drogowej zachowywał się w sposób lekceważący dla porządku prawnego, cały czas próbował sobie żartować z interwencji. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto policjanci po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków.

Badanie przeprowadzone narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem amfetaminy. Jego krew policjanci zabezpieczyli do badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do zażywania narkotyków. Teraz odpowie przed sądem a za popełnione wykroczenia, ujawnione w trakcie interwencji łącznie będzie musiał zapłacić 1000 złotych.

 

ZKS KMP