Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Zakup drukarki atramentowej do domu. Na te rzeczy zwróć uwagę

Drukarki atramentowe to urządzenia, które coraz częściej przydają się nie tylko w pracy, ale przydają się także w domu. Przy zakupie odpowiedniej drukarki powinniśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii o których można przeczytać w tym artykule oraz upewnić się, że koszty eksploatacyjne będą dla nas akceptowalne. Przy określaniu kosztów warto zajrzeć na stronę https://www.oleole.pl/konfigurator/tusze-i-tonery.bhtml, gdzie znajdziemy łatwy w użyciu formularz dostarczony przez serwis ole ole, który pozwoli nam określić cenę tuszy do urządzenia. Na jakie więc rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie drukarki do domu?

Jakość wydruku

Zakupując drukarkę atramentową do domu zwykle zależy nam na jak najlepszej jakości wydruków kolorowych. Warto więc sprawdzić dokładnie jaką rozdzielczość oferuje urządzenie. Producenci drukarek podają ten parametr w dpi, co w angielskim oznacza „dots per inch”, a na polski można przetłumaczyć jako liczbę punktów w obrazie, które znajdą się na obszarze jednego cala. W przypadku drukowania dokumentów ten parametr nie musi być wysoki, ale jeśli planujemy drukować również obrazy lub zdjęcia powinniśmy się upewnić, że rozdzielczość pracy drukarki będzie na tyle wysoka, aby zapewnić wysoką jakość wydruku.

Szybkość wydruku

Może się wydawać, że szybkość druku ma drugorzędne znaczenie w przypadku zastosowań domowych. W końcu zwykle nigdzie nam się nie spieszy i jesteśmy w stanie poczekać nawet kilka minut na wydrukowanie kilku dokumentów lub zdjęć w wysokiej jakości. Jeśli jednak wykonujemy również pracę zdalną z domu to może się okazać, że szybki druk dokumentów okaże się bardzo przydatną cechą w naszej drukarce.

Połączenie bezprzewodowe

Nowoczesne drukarki pozwalają drukować bezprzewodowo. Najpopularniejszą opcją jest możliwość drukowania bezpośrednio za pomocą połączenia WiFi, a więc drukarka nie musi być połączona kablem z komputerem. Pozwala to również drukować na przykład bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. Jest to szalenie wygodne rozwiązanie, które nie wymaga bezpośredniej obecności komputera. Niektóre modele drukarek można obsługiwać również za pomocą Bluetooth.

Wielkość urządzenia

Kupując urządzenie do użytkowania w domu zwykle zależy nam na tym, aby idealnie wkomponowało się we właściwe sobie miejsce. Trudno sobie wyobrazić stojącą, stacjonarną drukarkę wielkości połowy powierzchni biurka. Na szczęście praktycznie wszystkie modele drukarek atramentowych do domu są względnie małe i bez problemu zmieszczą się na niewielkiej półce na biurku.