Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Trendy na szczecińskim rynku nieruchomości

Stolica województwa zachodniopomorskiego zwana przez lokalne władze pływającym ogrodem, niewątpliwie należy do najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Sprawdzamy, czy warto tu zamieszkać i jakie inwestycje cieszą się największą popularnością mieszkańców.

Dlaczego warto wybrać Szczecin?

Nowoczesność, korzystna sieć połączeń z Polską centralną i Berlinem czy intensywny rozwój, który potwierdza wysoka 15. lokata Szczecina w raporcie „CEE Investment Report: Thriving Metropolitan Cities” prezentującym najszybciej rozwijające się miasta w Unii Europejskiej, to nie jedyne zalety stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Bez wątpienia do atutów tego miasta należą również liczne tereny zielone, rozlewiska i kanały, które zajmują w tym mieście ponad połowę powierzchni, czyniąc go idealnym miejscem do życia.

To właśnie one, a dokładniej widok Szczecina z lotu ptaka skłoniły włodarzy w 2008 roku do stworzenia wizji rozwoju miasta i marki “Szczecin Floating Garden”, która zakłada zwrócenie stolicy województwa zachodniopomorskiego ku wodzie i zieleni. Pozostaje pytanie, czy w tę idylliczną wizję wpisują się najnowsze inwestycje mieszkaniowe?

Szczeciński rynek mieszkaniowy

W Szczecinie mieszka ponad 400 tys. osób i jest to największy rynek mieszkaniowy w regionie. Obecnie wg portalu RynekPierwotny.pl osoby zainteresowane zakupem własnego lokum mają do wyboru ok. 1411 ofert w 53 inwestycjach deweloperskich.

Największą popularnością w Szczecinie cieszą się mieszkania dwu- oraz trzypokojowe o średnim metrażu 35-50 mkw. i 51-65 mkw, a ceny nowych mieszkań w II kwartale 2020 r. wynosiły średnio 7196,5 zł/mkw.

Jak wskazuje ranking prowadzony przez portal RynekPierwotny.pl, w drugim kwartale tego roku, klienci najczęściej pytali o inwestycje zlokalizowane w małej odległości od Odry i jeziora Dąbie.

Na szczycie zestawienia znalazła się kameralna inwestycja Strzałkowska położona na Golęcinie-Gocławiu. Niewątpliwym atutem tego projektu jest niska zabudowa i rozpościerający się z ostatniego piętra widok na jezioro i rzekę. Natomiast przy samym jeziorze Dąbie zlokalizowana jest Victoria Apartament, w której deweloper oferuję coraz modniejszy system “smart home” czy wykończenie pod klucz. Uwagę internautów przykuła również Potulicka 37, która swoją formą nawiązuje do białej, wapiennej skały, która idealnie wkomponowana jest w otaczającą ją zieleń.

Wszystkie te projekty łączą atuty związane z bliskością natury, dobrym dostępem do infrastruktury zapewniającą sprawną komunikację z pozostałymi częściami miasta oraz nowoczesną architekturą. Wybór internautów jasno pokazuje, że obecnie nabywcy mieszkań w pierwszej kolejności zwracają uwagę na lokalizację i związany z nią komfort w dostępie do najważniejszych usług i atrakcji, które oferuje im Szczecin.

Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji? Sprawdź!

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/szczecin/ocena-q2-2020/