Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjant z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno wczoraj po zakończonej popołudniowej służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który w takim stanie kierował citroenem. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę oraz wezwał na miejsce kolegów będących w służbie.

Czujność i zdecydowana reakcja szczecińskiego policjanta sierż. Mateusza Ignaca, pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy, który wsiadł „za kółko” mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Uwagę funkcjonariusza z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno przykuł mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki citroen, który miał kłopoty z zachowaniem prostego toru jazdy. Kierowca swoim zachowaniem i sposobem prowadzenia pojazdu wzbudził u policjanta podejrzenie, że może być on nietrzeźwy. Funkcjonariusz przedstawił się mężczyźnie, a następnie obezwładnił kierującego, który nie stosował się do wydawanych poleceń. Na miejsce policjant wezwał także kolegów będących w służbie. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki odpowiedniej postawie funkcjonariusza nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Jest to kolejny dobry przykład kiedy szczecińscy policjanci sumiennie wypełniają rotę ślubowania, pokazując, że policjantem jest się przez całą dobę.

Reagujmy kiedy mamy informację o nietrzeźwym kierującym dzwoniąc na numer alarmowy 112. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie zarówno dla nas, jak i naszych bliskich.

 

ZKS KMP