Wiele firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku prześciga się w ofertach swoich ubezpieczeń na życie. Jeśli korzystamy z internetowych porównywarek cen ubezpieczeń to łatwo dostrzeżemy, że ilość ofert, jak i ich różnorodność jest całkiem spora. Widać w takim przypadku konkretną przewagę dla osób, które kupują ubezpieczenie na życie przez internet. Kupując ubezpieczenie na życie online mamy do dyspozycji szeroki wachlarz wyboru. Co jest w tym wszystkim istotne, możemy bardzo szybko zauważyć, że część towarzystw ubezpieczeniowych proponuje bardzo wysokie składki na wybrane polisy. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z prostej przyczyny – część towarzystw ubezpieczeniowych specjalizuje się w konkretnych formach ubezpieczeń, więc zamiast rezygnować całkowicie z oferty w sekcji w której nie są specjalistami, podwyższają stawkę – tymczasowo lub na stałe. Rozważny klient będzie w stanie wychwycić te niuanse i skorzystać z konkurencyjnej, bardziej opłacalnej oferty. Z pomocą przychodzą strony internetowe, które posiadają w swojej ofercie listę wielu różnych ubezpieczycieli.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie przez internet?

Ogromną zaletą takiej strony jest to, że w zaledwie kilka kliknięć można sfinalizować umowę ubezpieczenia na życie. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, wczytać się w pojawiające się informacje na ekranie oraz wypełnić odpowiednie pola formularza. Jeśli jakikolwiek zapis w umowie ubezpieczeniowej nam się nie spodoba, możemy po prostu poszukać oferty z puli innej agencji ubezpieczeniowej, nie jesteśmy zobowiązani do tylko jednej firmy. W przypadku odwiedzin w placówce konkretnego ubezpieczyciela nie mamy nawet możliwości porównania składki do cen podobnych umów w innych firmach.

Zakupy w internecie stały się dla wielu osób codziennością. Kupujemy meble, sprzęt AGD i inne drobne rzeczy zarówno z serwisów aukcyjnych, sklepów internetowych, jak i na portalach ogłoszeniowych. Mimo wszystko część osób przejawia pewne obawy przed podobnym podejściem do zakupu ubezpieczeń. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ transakcja niczym nie różni się od tej zawieranej w placówce ubezpieczyciela. Firma jest tak samo zobowiązana prawnie do przestrzegania warunków umowy w przypadku zawarcia jej przez internet. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych danych przekazywanych w formularzach – wystarczy sprawdzić w górnej części przeglądarki czy znajduje się tam zamknięta kłódka, a protokół strony internetowej zaczyna się od https. Oznacza to, że wszelkie dane są przesyłane w formie zaszyfrowanej i nikt nieuprawniony nie będzie w stanie ich przejrzeć. Każda licząca się firma stosuje to rozwiązanie, więc możemy być pewni, że to co przekazujemy w formularzu trafia wyłącznie w ręce odpowiedzialnych osób.