Policja Szczecin: Bezpieczny Stołczyn spotkanie profilaktyczne w świątecznej atmosferze
Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku” . Spotkanie profilaktyczne zorganizowano w ramach przypomnienia zasad ruchu drogowego, zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię.
Nawiązano także do zdarzeń, które mają miejsce w okresie przedświątecznym kradzieże kieszonkowe do których dochodzi zarówno podczas zakupów w supermarkecie jak i na targowisku czy w środkach komunikacji miejskiej. Roztargnienie i pośpiech to najczęstsze przyczyny niewłaściwego przechowywania portfela, w którym niejednokrotnie posiadamy nie tylko pieniądze, ale i wszystkie najważniejsze dokumenty. Pamiętajmy że okazja czyni złodzieja, więc nie pozwólmy się okraść! O tych i innych zasadach bezpieczeństwa omawianych podczas cyklicznych spotkań w Wartowni, ma przypominać mieszkańcom Stołczyna miś Wojtek - ikona sprzed lat - teraz zagościła w Policji. Pluszak przekazany w ramach akcji Dzieci Dzieciom, od wczoraj zamieszkał w północnej części miasta.
sierż. sztab. Monika Malińska/ZKS KMP
Komenda Miejska Policji w Szczecinie,
szczecin.policja.gov.pl/
szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/30613,Bezpieczny-Stolczyn-spotkanie-profilaktyczne-w-swiatecznej-atmosferze.html
Autor: krystian