Policjantka uczyła dzieci bezpiecznych wakacji w klubie Dąb

Półkolonia w klubie „Dąb” zmieniła się tego dnia w małą salę szkoleniową: dzieciaki nie tylko bawiły się, lecz także uczyły, jak bezpiecznie spędzać wakacje — nad wodą, w górach i na drodze, a wszystko pod okiem policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
- W Szczecinie policjantka ostrzega i uczy najmłodszych — spotkanie w klubie „Dąb” przy ul. Rydla
W Szczecinie policjantka ostrzega i uczy najmłodszych — spotkanie w klubie „Dąb” przy ul. Rydla
Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie odwiedziła uczestników półkolonii organizowanej w klubie „Dąb” przy ulicy Rydla. W programie spotkania znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas wakacyjnych aktywności — zarówno tych nad wodą, jak i podczas wycieczek górskich.
Rozmowy dotyczyły także zasad poruszania się po drogach oraz reguł bezpiecznej jazdy na hulajnodze. Policjantka przybliżyła dzieciom typowe zagrożenia i zasady, które warto stosować na co dzień, aby uniknąć wypadków i niebezpiecznych sytuacji.
Osobny fragment spotkania poświęcono profesji policjanta — funkcjonariuszka opowiadała o codziennej służbie, zadaniach i roli policji w mieście. Dzięki temu uczestnicy półkolonii mogli lepiej zrozumieć, czym zajmują się mundurowi i kiedy warto zwracać się do nich o pomoc.
Dzieci aktywnie angażowały się w zajęcia: uważnie słuchały i zadawały wiele pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu tematem oraz o skuteczności przekazu. Takie interaktywne formy edukacji pomagają utrwalić wiadomości i zwiększają szanse na bezpieczne zachowanie w praktyce.
Organizowane przez Komendę Miejską Policji działania profilaktyczne są stałym elementem pracy szczecińskich mundurowych. Ich celem jest budowanie świadomości najmłodszych dotyczącej zasad bezpieczeństwa — zarówno podczas wakacji, jak i w codziennym życiu.
Informacja pochodzi od Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie (ZKS KMP).
Na podstawie: KMP w Szczecinie
Autor: krystian