Zachodniopomorskie szkoły rywalizowały w finale konkursu pierwszej pomocy

Uczniowie z województwa zachodniopomorskiego pokazali, że pierwsza pomoc to nie tylko teoria, ale i praktyka, która może uratować życie. Kto tym razem zdobył tytuł najlepszych ratowników wśród szkół podstawowych? Sprawdźcie, jak przebiegała rywalizacja pełna emocji i niezwykłych wyzwań!
- Stargard jako centrum młodych bohaterów pierwszej pomocy
- Rywalizacja pełna pasji i nauki dla bezpieczeństwa mieszkańców
Stargard jako centrum młodych bohaterów pierwszej pomocy
W sercu Stargardu odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy, gdzie dziesięć pięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa zmierzyło się w realistycznych scenariuszach ratunkowych. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktycznymi umiejętnościami od opatrywania ran po resuscytację krążeniowo-oddechową.
Najlepszą okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie, która poradziła sobie znakomicie nawet w najbardziej wymagających sytuacjach symulowanych przez pozorantów. To ogromny sukces, który podkreśla zaangażowanie i profesjonalizm młodych ratowników.
Rywalizacja pełna pasji i nauki dla bezpieczeństwa mieszkańców
Tuż za zwycięską drużyną uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, a na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Chwiramie. Kolejne lokaty zajęły zespoły z: SP nr 4 w Stargardzie, SP nr 2 w Chojnie, szkoły w Czaplinku, Karsku, SP nr 7 w Stargardzie, SP w Dobrej im. Polskich Olimpijczyków oraz SP nr 44 w Szczecinie.
Każda z drużyn miała okazję zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami od udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych po reakcje na nagłe zatrzymanie krążenia. Takie doświadczenia są bezcenne i kształtują odpowiedzialność oraz świadomość młodych ludzi wobec zdrowia i życia innych.
Organizatorzy podkreślają, że dzięki takim konkursom rośnie liczba osób gotowych do działania w sytuacjach zagrożenia to inwestycja nie tylko w edukację, ale także w bezpieczeństwo całego regionu.
Według informacji z: ZUW w Szczecinie
Ostatnie Artykuły

Mizukon 2026 w Przecławiu - azjatycki weekend pełen popkultury i smaków

Upał nad Szczecinem. Urzędnicy uruchamiają chłodzenie i zmieniają plany

Nawet 3 mln zł na rewitalizację. W Szczecinie ruszył lokalny punkt wsparcia

Brak pamiątki stał się początkiem marki. SZCZECIŃSKI trafił w gust szczecinian

Upał nad Szczecinem. Służby ostrzegają przed autem, wodą i ogniem

Bilet kupiony wcześniej już od lipca. Spóźniona aktywacja może kosztować mandat

Młodzi prawnicy ze Szczecina skończyli edycję z udziałem policjanta

Przebudowa Emilii Plater wchodzi w trudniejszy etap. Parking ma być większy

Na trasie zrobi się gorąco. GDDKiA radzi jak bezpiecznie jechać w upał

Upał w autobusie i tramwaju. ZDiTM wyjaśnia zasady klimatyzacji

Łasztownia dostanie letni dojazd. Dwie linie ruszą w weekendy

Sprężony gaz, szarpanina i ucieczka - 48-latek zatrzymany w Szczecinie

S6 domyka północ Polski i skraca drogę ze Szczecina nad Bałtyk

Wesoła Chatka i policyjny sprzęt - dzieci usłyszały ważne zasady
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Szczecinie - kontakt i wydziały
- Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie - kontakt, warunki pobytu i zakres opieki
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie - kontakt, wydziały i usługi dla mieszkańców
- Branżowe Centrum Umiejętności nr 1 w dziedzinie energetyki w Szczecinie - kontakt i kursy
- Parafia św. Tomasza Apostoła w Szczecinie - Sanktuarium Dzieci Fatimskich, kontakt, wspólnota modlitewna
- Szpital MSWiA w Szczecinie - kontakt, oddziały i rejestracja
