Policjanci, psy i motocykle w SP 55 uczą dzieci jak być bezpiecznym na drodze
Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie stała się miejscem pełnym emocji i wiedzy, gdzie dzieci poznały tajniki pracy policjantów na motocyklach oraz niezwykłe zdolności psów służbowych. To niecodzienne spotkanie z mundurowymi przyniosło wiele cennych lekcji o bezpieczeństwie na drodze i w codziennym życiu.

Wyjątkowe spotkanie uczniów SP 55 ze szczecińską policją i ich czworonożnymi partnerami

W ostatnich dniach Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie gościła funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, którzy przygotowali dla uczniów niezwykłe zajęcia edukacyjne. Wśród gości znaleźli się przewodnicy psów służbowych, którzy zaprezentowali swoje podopieczne podczas pokazów posłuszeństwa i działań w sytuacjach zagrożenia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak psy reagują na komendy i wspierają policjantów w codziennej pracy.

Nie mniej emocji wzbudził przyjazd policyjnych motocyklistów z drogówki. Funkcjonariusze opowiedzieli młodym uczestnikom o specyfice swojej służby, pokazali sprzęt wykorzystywany podczas patroli oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. Taka bezpośrednia forma przekazu sprawiła, że dzieci łatwiej zapamiętały kluczowe informacje dotyczące ruchu drogowego.

Profilaktyka z uśmiechem dzięki Henio i Radarowi – bohaterom bezpieczeństwa

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję poznać Henia i Radarę – postacie znane z działań profilaktycznych, które w zabawny i przystępny sposób przypomniały o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania przepisów drogowych. Ich humorystyczne podejście do poważnych tematów sprawiło, że dzieci chętnie angażowały się w rozmowę i lepiej rozumiały znaczenie tych zasad.

Organizatorzy wydarzenia podkreślili, że takie inicjatywy są nie tylko edukacyjne, ale także integrujące społeczność szkolną i wzmacniające poczucie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Szczecina. „Wspólnie dbamy o to, aby dzieci były świadome zagrożeń i potrafiły się przed nimi chronić” – zaznaczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji.


Źródło: Policja Szczecin