Strażnicy miejscy bawili się z dziećmi na Dniu Dziecka
Międzynarodowy Dzień Dziecka w naszym mieście obfitował w radosne wydarzenia i liczne atrakcje. Strażnicy miejscy, jak co roku, aktywnie uczestniczyli w organizacji zabaw dla najmłodszych, dostarczając im niezapomnianych wrażeń.
  1. Świętowanie Dnia Dziecka z udziałem strażników miejskich.
  2. Impreza "Brzdąc" i przyznanie statuetki Magdalenie Wilk.
  3. Stoiska służb mundurowych z pokazami sprzętu i atrakcjami.
  4. Zbieranie funduszy na terapię genową dla Adasia Orlika.

Największym wydarzeniem tego dnia była coroczna impreza „Brzdąc”, podczas której dzieci przyznają statuetki osobom dorosłym, które według nich zasłużyły się na rzecz najmłodszych. W tym roku wyróżnienie to trafiło do Magdaleny Wilk, społecznej Rzeczniczki Praw Dziecka Zachodniopomorskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uroczystość odbyła się przy znakomitej pogodzie i obfitowała w liczne atrakcje.

Jedną z największych atrakcji były stoiska służb mundurowych, w tym także Straży Miejskiej. Dzieci i ich rodzice z entuzjazmem podziwiali sprzęt, radiowozy oraz umundurowanie. Jednak na tym nie kończyły się niespodzianki – strażnicy rozdawali również słodkie upominki, okolicznościowe pieczątki-tatuaże oraz maskotki, co wywołało ogromną radość wśród najmłodszych.

Wielka kolejka ustawiła się do stanowisk, gdzie strażniczki z Referatu Profilaktyki, wspierane przez strażników z oddziału interwencyjno-patrolowego, skręcały balony w różne kształty. „W pewnym momencie brakowało już rąk do wyczarowywania z baloników piesków, kotków, kwiatków czy…świetlnych mieczy” – stwierdziła st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej. Zabawa trwała do późnego popołudnia, a dzieci mogły cieszyć się również dmuchanymi zabawkami, lodami, watą cukrową i malowaniem buziek.

W tym roku podczas imprezy „Brzdąc” zbierano również fundusze na terapię genową dla dwuletniego Adasia Orlika, cierpiącego na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 15 milionów złotych. Na stoisku strażników miejskich ustawiono puszkę, do której rodzice chętnie wrzucali datki, wspierając tym samym szansę Adasia na zdrowe i normalne życie.

Święto Dzieci obchodzone było również na licznych festynach osiedlowych i szkolnych, gdzie nie zabrakło obecności strażników miejskich. Dzięki ich zaangażowaniu, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli cieszyć się bezpieczną i radosną zabawą.


Na podstawie: Urząd Miasta