Zawodnicy Centrum Żeglarskiego triumfują w 55. regatach o Puchar Dnia Dziecka
W miniony weekend odbyły się 55. regaty o Puchar Dnia Dziecka, które przyciągnęły ponad 80 zawodników. Żeglarze z różnych miast walczyli o medale, ale to reprezentanci Centrum Żeglarskiego okazali się bezkonkurencyjni. Idealna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji.
  1. Ponad 80 zawodników wzięło udział w regatach.
  2. Rywalizacja odbywała się w czterech klasach: Optimist, Carina, Kormoran i 420.
  3. Zawodnicy Centrum Żeglarskiego zdobyli najwięcej medali.
  4. Idealne warunki pogodowe sprzyjały uczestnikom.

Miniony weekend obfitował w emocje związane z 55. edycją regat o Puchar Dnia Dziecka. Ponad 80 zawodników z całego regionu wzięło udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Reprezentanci Centrum Żeglarskiego pokazali swoje umiejętności, zdobywając najwięcej medali.

Pogoda dopisała, oferując idealne warunki do żeglugi. Słońce i wiatr sięgający nawet 16 węzłów sprzyjały sportowej rywalizacji, co przełożyło się na wysoki poziom zawodów. Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach: Optimist, Carina, Kormoran i 420, a w każdej z nich odbyły się cztery wyścigi.

Wyniki końcowe prezentują się następująco:

KORMORAN

1. jacht Azalia

2. jacht Begonia

3. jacht Róża

CARINA

1. Krzysztof Szponar (Centrum Żeglarskie)

2. Aleksander Cichocki (Centrum Żeglarskie)

3. Yevhenii Zianchurin (Centrum Żeglarskie)

420

1. Filip Miller / Kosma Wieczorek (Centrum Żeglarskie)

2. Antonina Majchrzak / Natalia Więcławska (SEJK Pogoń Szczecin)

3. Olaf Banasiak / Klara Snarska (SEJK Pogoń Szczecin)

OPTIMIST

1. Jakub Nowoświecki (Centrum Żeglarskie)

2. Mikołaj Kordyka (Centrum Żeglarskie)

3. Dawid Mularczyk (Centrum Żeglarskie)

Wśród uczestników można było spotkać żeglarzy z różnych miast, takich jak Szczecin, Złocieniec, Stargard, Kołobrzeg i Goleniów. Jednak to właśnie zawodnicy z Centrum Żeglarskiego zdominowali rywalizację, co świadczy o ich wysokim poziomie przygotowania i umiejętnościach.

Regaty o Puchar Dnia Dziecka to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca, mogli cieszyć się z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz żeglarskich imprez.


UM Szczecin