Urząd Wojewódzki w Szczecinie: Nowy komendant wojewódzki PSP
Straż Pożarna w Zachodniopomorskiem pod nowym dowództwem – zmiany na szczytach władzy
  • St. bryg. Mirosław Pender obejmuje funkcję komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.
  • Wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski gratuluje nowemu komendantowi.
  • Uroczystość powołania z udziałem najwyższych rangą przedstawicieli strażackiego świata.

W minionym tygodniu, w uroczystej atmosferze, szczeciński Urząd Wojewódzki stał się areną znaczącego wydarzenia dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Dotychczasowy pełniący obowiązki komendanta ustąpił miejsca nowo powołanemu st. bryg. Mirosławowi Penderowi, którego dotychczasowa służba i doświadczenie zaowocowały powierzeniem mu kluczowej roli w strukturach Państwowej Straży Pożarnej.

Przyjęcie estafety dowodzenia odbyło się w obecności tanto personarum straży, co tylko podkreśla rangę tego momentu dla bezpieczeństwa regionu. "Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla Twojej dotychczasowej służby i profesjonalizmu" – zwracając się do nowego komendanta, nie szczędził pochwał wojewoda Adam Rudawski. Wśród obecnych nie zabrakło również marszałka województwa, Olgierda Geblewicza, oraz komendanta głównego PSP, nadbryg. Mariusza Feltynowskiego, którzy wspólnie z wojewodą wyrazili nadzieję na kontynuację doskonałej współpracy.

Komendant Pender stanął na czele instytucji, która nieprzerwanie dba o pokój i bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina oraz całego województwa zachodniopomorskiego. Jego doświadczenie i poświęcenie, jakiego do tej pory doświadczyła straż, są najlepszą zapowiedzią dalszych sukcesów w tej niezwykle ważnej i odpowiedzialnej misji. Zmiany na stanowiskach dowódczych to naturalny element ewolucji każdej organizacji, a mieszkańcy zachodniopomorskiego mogą być pewni, że ich bezpieczeństwo jest w rękach wytrawnego fachowca.


Według informacji z: Urząd Wojewódzki w Szczecinie