Urząd Miasta w Szczecinie: SBO 2025: Przygotuj projekt, zmień swoją okolicę
Chcesz mieć wpływ na zmiany w Szczecinie? Zgłoś swój projekt i zainicjuj pozytywne przemiany w Twojej okolicy!
  • Rusza 12. edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (SBO)
  • Do dyspozycji mieszkańców 17,2 miliona złotych na realizację projektów
  • Dwie kategorie zgłoszeń: projekty lokalne i "Zielone SBO"
  • Każdy może zgłosić nieograniczoną liczbę projektów
  • Ważne daty: zgłoszenia do 20 marca, wcześniejszy start – wcześniejsze głosowanie

Szansa na ulepszenie przestrzeni miejskiej nadchodzi z nową odsłoną Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który otwiera drzwi do realizacji pomysłów prosto od mieszkańców. W tegorocznej puli 17,2 mln zł czeka na projekty, które zmienią oblicze Szczecina na lepsze.

Konieczność zebrania 10 podpisów poparcia to jedyny warunek, jaki muszą spełnić mieszkańcy, pragnący wziąć udział w SBO. Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta podkreśla, że: 70% puli środków zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na „Zielone SBO” – czyli projekty związane z ochroną miejskiego środowiska przyrodniczego. Jest to wyjątkowa okazja, by mieć realny wpływ na aspekty ekologiczne w życiu miasta.

Ważną zmianą jest wcześniejszy start edycji, co jak mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego: ...powinno poskutkować również wcześniejszym terminem głosowania. Tym samym, mieszkańcy Szczecina otrzymują więcej czasu na przygotowanie i zgłoszenie swoich inicjatyw.

Zgłoszenia projektów to dopiero początek drogi. Każdy wniosek przejdzie weryfikację w urzędzie, a następnie oceni go Rada, składająca się z przedstawicieli różnych sektorów życia miasta. Autorzy, których projekty przejdą pozytywną ocenę, będą mogli liczyć na wsparcie urzędu w realizacji ich pomysłów.

Jeśli marzysz o zmianach w swojej najbliższej okolicy czy też chcesz wziąć udział w zazielenianiu miasta, to SBO jest idealną okazją do działania. Czas na zgłoszenia mija 20 marca, więc nie zwlekaj z konkretyzacją Twoich pomysłów na lepsze jutro Szczecina.


Opierając się na: Urząd Miasta w Szczecinie