
Czy wiesz, że jednym kliknięciem możesz pomóc zwiększyć bezpieczeństwo w Twojej okolicy? Odkryj, jak łatwo możesz przyczynić się do walki z zagrożeniami, nie ruszając się z domu!
- Interaktywne narzędzie do meldowania zagrożeń policji.
- Aplikacja pozwalająca na anonimowe informowanie o niebezpieczeństwach.
- Przykłady zagrożeń, które można zgłaszać.
- Wyjaśnienie, jak krok po kroku używać aplikacji.
- Ważne przypomnienie o używaniu numeru alarmowego 112 w nagłych przypadkach.
Współcześnie, każdy mieszkaniec ma potężne narzędzie w swoich rękach – smartfon lub komputer - aby wpływać na bezpieczeństwo swojego otoczenia. Właśnie za pomocą tych urządzeń możemy w mgnieniu oka poinformować odpowiednie służby o problemach, które zauważamy wokół siebie. Wystarczy parę kliknięć, abyś stał się czujnym obserwatorem i pomocnikiem w utrzymaniu porządku.
Zgłaszanie miejsc, które wydają się być zagrożeniem, jest proste dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Może to być niebezpiecznie wyglądający fragment rzeki, ślady wandalizmu, czy nielegalne spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Obywatele, którzy spotykają się z nieodpowiednim zachowaniem na terenach leśnych lub innymi formami zagrożeń, mogą teraz łatwo zareagować.
Proces zgłaszania jest uproszczony do minimum. Wystarczy wejść na stronę z mapą, zaakceptować regulamin, a następnie wskazać na mapie miejsce, które budzi nasze obawy. Potem wybieramy z katalogu odpowiednią kategorię problemu, opisujemy sytuację, a nawet możemy dołączyć zdjęcie. Każde zgłoszenie to cenny sygnał dla Policji, który może przyczynić się do zapobiegania przestępstwom i wypadkom.
Warto jednak pamiętać, że system nie jest miejscem na żarty – za każdym zgłoszeniem kryje się realna reakcja służb. Dla sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji, bez wahania powinniśmy użyć numeru 112. Być może to właśnie Twoje czujne oko pomoże komuś w potrzebie!
Artykuł zaczerpnięty z: Policja Szczecin