Zakończył się kolejny słoneczny majowy weekend. Dla szczecińskich policjantów to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze mieli za zadanie eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 12 kierujących, którzy kierowali pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze.

Mundurowi zatrzymali także osoby, które jechały pojazdami mimo tego, że posiadali sądowe zakazy. Takich kierowców było czterech. Teraz za złamanie zakazu odpowiedzą przed Sądem. Czterech kolejnych prowadziło auta po cofnięciu uprawnień. Takie zachowanie jest przestępstwem i ci kierujący również trafia przed oblicze sądu.

Policjanci zatrzymali również aż 320 kierowców  za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym siedmiu, którzy  przekroczyli tą prędkość powyzej 50 km/h. Przypominamy, że w takim przypadku oprócz wysokiego mandatu, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

 

ZKS KMP