Policjanci Klubu HDK PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie uczestniczyli w evencie biegowym pn. „SZCZECIN TĘTNI DOBREM”. Organizatorem projektu było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Na policyjnym stoisku można było uzyskać wiele cennych informacji dotyczących nie tylko pełnienia służby, ale również honorowego krwiodawstwa.

19 czerwca 2022 r. na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków odbył się event biegowy pn. „SZCZECIN TĘTNI DOBREM”. Impreza przygotowana została przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Była to już trzecia edycja. Celem eventu była popularyzacja tematyki biegowej, zdrowego i aktywnego stylu życia oraz prezentacja potencjału i aktywności RCKiK w Szczecinie. Na uczestników czekało wiele atrakcji. W trakcie wydarzenia można było oddać krew.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko, chętni mogli przymierzyć sprzęt przeciwuderzeniowy jak również spróbować swych sił w udzielaniu pierwszej pomocy, sprawdzić swą wiedzę w tym zakresie oraz nauczyć się prowadzenia resuscytacji na manekinie. Dzieci mogły pokolorować malowanki profilaktyczne, wszystkie prace były nagradzane upominkiem. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali wśród uczestników ideę honorowego krwiodawstwa.

Impreza była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny.  Policjanci – krwiodawcy  z Komendy Wojewódzkiej Policji, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięli udział w biegach na 5 i 10 km.

Dziękujemy organizatorom z zaproszenie.

Podinsp. Ryszard Kurzyński