"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek naszej roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 49 kolejnych policjantów. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych oraz komendzie miejskiej i wojewódzkiej Policji w Szczecinie


W sali generalskiej  Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odbyło się ślubowanienowo przyjętych policjantów.  Na uroczystości obecny był  Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Mateusz Wagemann i przyszli przełożeni nowych funkcjonariuszy.   Podczas uroczystości Pierwszy  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie. Zwrócił szczególną uwagę na rolę policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa szczególnie podczas zbliżającego się letniego sezonu.


Po odbyciu przeszkolenia podstawowego,nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo. 49 przyjętych funkcjonariuszy trafi do komend: w Szczecinie, Świnoujściu, Choszcznie ,Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryfinie, Policach, Stargardzie, Szczecinku, Wałczu oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.
Na naszej stronie internetowej Zostań Policjantem  można znaleźć informacje o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór.

Przypominamy, że takie dokumenty można składać w dowolnej jednostce powiatowej w województwie zachodniopomorskim oraz miejskiej i wojewódzkiej w Szczecinie.

ŚLUBOWANIA Z POWIATÓW

KMP KOSZALIN