Od wczesnych godzin porannych szczecińscy policjanci prowadzili akcje tzw. „Trzeźwy poranek”. Warto przypomnieć, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców na polskich drogach nadal ginie wiele niewinnych osób. W celu eliminowania tego zagrożenia, policjanci z „drogówki” prowadzili dziś na ulicach naszego miasta wzmożone działania prewencyjno - kontrolne

Zgodnie z art. 178a kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


Ważniejsze jest jednak to, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców wciąż na polskich drogach nadal giną ludzie. Należy więc zawsze pamiętać o tym, aby podjąć właściwe działania, gdy tylko mamy podejrzenia, że ktoś pił alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwiając mu jazdę, możemy nie tylko uratować jego życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominając o karach, jakie grożą za jazdę po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu, policjanci cyklicznie organizują wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Kolejna z nich odbyła się właśnie dzisiaj, od wczesnych godzin porannych. W wyniku przeprowadzonych kilkudziesięciu kontroli drogowych, mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi oraz jednego motocyklistę.


„Piłeś? Nie jedź! Jedziesz? Nie pij!”

ZKS KMP