• W ramach prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie działań profilaktycznych, mających na celu przeciwdziałanie zjawisku narkomanii w Liceum Ogólnokształcącym Nr II mieszczącym się przy ul. Henryka Pobożnego w Szczecinie funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie przeprowadził spotkania z uczniami na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z używania środków odurzających.

 • Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Królewicza Kazimierza 63 w Szczecinie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

 • Ostatni rok nauki w szkole średniej to dla wielu młodych ludzi nie tylko czas intensywnej nauki przed zbliżającym się egzaminem maturalnym ale również czas podjęcia trudnej decyzji dotyczącej ich przyszłości, a co za tym idzie ich pracy, którą będą chcieli podjąć. Z uwagi na to funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie kierują informację dotyczącą służby w Policji do przyszłych maturzystów. W trakcie takiego spotkania opowiadają zainteresowanym uczniom szkół średnich o służbie i wymaganiach stawianych w trakcie procesu rekrutacji.

 • Po zakończeniu wypoczynku zimowego dzieci i młodzież powróciły do szkół, rozpoczął się kolejny semestr nauki. Policjantka z KP Szczecin Dąbie po feriach spotkała się z uczniami i przedszkolakami, których odwiedzała na półkoloniach zimowych. Wówczas przestrzegała najmłodszych przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

 • Asystent do spraw nieletnich oraz dzielnicowy KP Szczecin Niebuszewo odwiedzili młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Wielkopolskiej. Głównym tematem spotkania był program profilaktyczny pn.: „Narkotyki i dopalacze zabijają”, prowadzony przez MSWiA w ramach „Programu ograniczenia przestępczości i aspołeczności zachowań - Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 • Prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w toku którego m.in. zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszały 4 osoby. W związku z przedstawionymi zarzutami, na wniosek prokuratora, wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 • W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie policjantka odwiedziła grupę „maluchów” w Przedszkolu Niepublicznym „Strefa Malucha”.

 • Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. W środę, podczas porannych działań „Trzeźwość”, policjanci ze Szczecina zatrzymali 4 osoby, które wsiadły za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

 • Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo wykonują czynności w dochodzeniu prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin Niebuszewo w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 16.07.2019 r. w Szczecinie na Rondzie Giedroycia w autobusie linii nr 60. W momencie zdarzenia pasażer w wyniku gwałtownego hamowania kierującego autobusem spadł z siedzenia i doznał obrażeń.

 • Dzisiejsi przestępcy stosują coraz to nowsze sposoby mające na celu dokonanie przestępstw. Dotyczy to również oszustów posługujący się tzw.: „metodą na wnuczka”, którzy modyfikują swoje sposoby działania aby wprowadzić w błąd i okraść kolejne osoby. Z uwagi na to akcje informacyjne oraz kampanie społeczne prowadzone w celu ograniczania tych przestępstw prowadzone są rożnymi dostępnymi środkami i metodami na terenie całego kraju. Szczecińska Policja poza tradycyjnymi formami spotkań z seniorami w klubach seniora, radach osiedla itp. dociera również z informacją o ewoluujących zagrożeniach poprzez parafie w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.

 • Osoby nietrzeźwe zakłócające porządek publiczny - to najczęstsze przyczyny interwencji podejmowanych w nocy z soboty na niedziele przez szczecińskich policjantów. Na zakończenie ferii policjanci mieli pełne ręce roboty.

 • W dniach 10.02. – 23.02.2020 r. odbywały się ferie zimowe dla uczniów wszystkich typów szkół w województwie zachodniopomorskim. Okres ten powoduje zmiany w zakresie stanu bezpieczeństwa, szczególnie w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Ponadto osoby małoletnie częściej przebywały poza miejscem zamieszkania, korzystając z zorganizowanych form wypoczynku.

 • W ostatni weekend zimowego wypoczynku na terenie Szczecina funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne ferie 2020”. Szczecińska drogówka zatrzymała prawa jazdy kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu, a także tych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.

 • Dwieście dziesiątą rocznicę urodzin Fryderyka Chopina uczciliśmy energetyzującym koncertem Tanaka & Dziurbiel Piano Duo. W programie koncertu usłyszeliśmy twórczość trojga wielkich kompozytorów Romantyzmu. Czytaj dalej Chopin i Korsakow na cztery ręce

  Prowadzisz bloga? Zastanawiasz się czy potrzebujesz pozycjonowania jak tu http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż możesz znaleźć w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

  Pozycjonowanie - co to takiego?

  Czym właściwie jest pozycjonowanie w Google? Co skrywa się pod jego pojęciem? Ogólnie mówiąc mamy do czynienia z szeregiem działań mających na celu zwiększenie widoczności strony www. Na pozycjonowanie stron Google składa się między innymi optymalizacja strony, budowanie linków oraz treści. Nad całym procesem pozycjonowania zwykle pracuje sztab specjalistów - od analityków, po techników SEO, programistów oraz copywriterów. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalne oraz skuteczne pozycjonowanie stron.

  Co dokładnie daje pozycjonowanie stron firmy? Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania zwiększa widoczność strony w sieci. To sprawia, że pozycjonowanie strony można wykorzystać do budowania marki, czy popularności. Dzięki temu można dotrzeć do większego grona odbiorców, w tym również do potencjalnych klientów, których może zainteresować nasza oferta.

  Pozycjonowanie bloga - czy to ma sens?

  Pozycjonowanie bloga - co może zapewnić?

  A jak to jest w przypadku bloga? Co może nam w tym przypadku zapewnić skuteczne pozycjonowanie stron? Może to Cię zdziwi, ale efekty pozycjonowania w przypadku blogów nie różnią się zbytnio z pozycjonowaniem firmowych stron. Blogerzy podobnie jak przedsiębiorcy muszą zmagać się z konkurencją oraz walczyć o zainteresowanie czytelników. Dzięki pozycjonowaniu można podnieść obecność swojego bloga w wynikach wyszukiwania. Jeśli przy okazji prowadzony ciekawy blog, publikujemy regularnie treści, to możemy zwiększyć ruch na stronie. To jednak nie wszystko, wśród osób, które będą odwiedzać bloga, mogą też znaleźć się takie, które staną się stałymi czytelnikami. Tym sposobem w bardzo szybkim tempie możemy zwiększyć swoją popularność i sprawić, że nasz blog będzie cieszył się największym zainteresowaniem. Aby jednak otrzymać jak najlepsze efekty, należy sięgnąć po usługi kogoś, kto się na tym zna.

  Pozycjonowanie bloga - ma to sens czy nie?

  Jaka jest ostateczna odpowiedź? Warto zdecydować się na pozycjonowanie Google czy też nie? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań, jak i posiadanego budżetu. Jak wiadomo, profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale sami nie zapewnimy sobie tak dobrych wyników, jak współpracując z profesjonalną firmą. Poza tym zastanówmy się, czy blog prowadzimy tylko dla siebie, czy chcielibyśmy, aby miał też swoich czytelników. Jeśli ma to być nasz prywatny blog i nie zależy nam na popularności, to pozycjonowanie stron www jest zbędne. Kiedy jednak oczekujemy, że publikowane treści staną się popularne i będą chętnie czytane przez wielu internautów, pozycjonowanie stron okazuje się koniecznością.

  Kto może nam pomóc w pozycjonowaniu bloga?

  Do kogo się zgłosić, gdy zdecydujemy się na pozycjonowanie seo swojego bloga? Rynek zapewnia szeroki wybór specjalistów, jak i firm oferujących również pozycjonowanie bloga. My na pewno powinniśmy stawiać na doświadczone i profesjonalne firmy, bo tylko takie są w stanie zapewnić nam skuteczne pozycjonowanie.

 • Przestępcy podając się za fałszywych policjantów oszukali kilka osób w zachodniopomorskim. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

 • Bezpieczeństwo - to jedno z częściej używanych słów, niezależnie od wieku. Czy wiemy jednak, co faktycznie ono oznacza i jak o nie zadbać? O zasadach, odpowiedzialności, wzajemnej trosce i pomocy rozmawiali szczecińscy policjanci z uczestnikami zajęć feryjnych organizowanych na terenie miasta.

 • Wczoraj Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą w ramach popołudniowej obchodowej służby wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej, Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, Strażą Ochrony Kolei, Radą Osiedla Warszewo przeprowadzili cykliczne działania pn. „Bezpieczne Osiedle”.

 • W dniach 21.02-28.02.2020 roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

 • Wiele firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku prześciga się w ofertach swoich ubezpieczeń na życie. Jeśli korzystamy z internetowych porównywarek cen ubezpieczeń to łatwo dostrzeżemy, że ilość ofert, jak i ich różnorodność jest całkiem spora. Widać w takim przypadku konkretną przewagę dla osób, które kupują ubezpieczenie na życie przez internet. Kupując ubezpieczenie na życie online mamy do dyspozycji szeroki wachlarz wyboru. Co jest w tym wszystkim istotne, możemy bardzo szybko zauważyć, że część towarzystw ubezpieczeniowych proponuje bardzo wysokie składki na wybrane polisy. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z prostej przyczyny – część towarzystw ubezpieczeniowych specjalizuje się w konkretnych formach ubezpieczeń, więc zamiast rezygnować całkowicie z oferty w sekcji w której nie są specjalistami, podwyższają stawkę – tymczasowo lub na stałe. Rozważny klient będzie w stanie wychwycić te niuanse i skorzystać z konkurencyjnej, bardziej opłacalnej oferty. Z pomocą przychodzą strony internetowe, które posiadają w swojej ofercie listę wielu różnych ubezpieczycieli.

  Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie przez internet?

  Ogromną zaletą takiej strony jest to, że w zaledwie kilka kliknięć można sfinalizować umowę ubezpieczenia na życie. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, wczytać się w pojawiające się informacje na ekranie oraz wypełnić odpowiednie pola formularza. Jeśli jakikolwiek zapis w umowie ubezpieczeniowej nam się nie spodoba, możemy po prostu poszukać oferty z puli innej agencji ubezpieczeniowej, nie jesteśmy zobowiązani do tylko jednej firmy. W przypadku odwiedzin w placówce konkretnego ubezpieczyciela nie mamy nawet możliwości porównania składki do cen podobnych umów w innych firmach.

  Zakupy w internecie stały się dla wielu osób codziennością. Kupujemy meble, sprzęt AGD i inne drobne rzeczy zarówno z serwisów aukcyjnych, sklepów internetowych, jak i na portalach ogłoszeniowych. Mimo wszystko część osób przejawia pewne obawy przed podobnym podejściem do zakupu ubezpieczeń. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ transakcja niczym nie różni się od tej zawieranej w placówce ubezpieczyciela. Firma jest tak samo zobowiązana prawnie do przestrzegania warunków umowy w przypadku zawarcia jej przez internet. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych danych przekazywanych w formularzach – wystarczy sprawdzić w górnej części przeglądarki czy znajduje się tam zamknięta kłódka, a protokół strony internetowej zaczyna się od https. Oznacza to, że wszelkie dane są przesyłane w formie zaszyfrowanej i nikt nieuprawniony nie będzie w stanie ich przejrzeć. Każda licząca się firma stosuje to rozwiązanie, więc możemy być pewni, że to co przekazujemy w formularzu trafia wyłącznie w ręce odpowiedzialnych osób.

  Firmy posiadające stronę internetową, sklep online lub bloga, coraz częściej wykorzystują te kanały komunikacji w walce o klienta. Biorąc pod uwagę to, jak wielu internautów używa wyszukiwarki Google, poszukując informacji na temat interesujących ich firm oraz usług, nie dziwi wzrost nakładów na promocję i marketing w sieci. Jedną z najskuteczniejszych form reklamy online jest pozycjonowanie stron www (SEO). Pozwala ono markom poszerzać grono odbiorców i pozyskiwać nowych klientów, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysków ze sprzedaży.

  SEO – jak to działa?

  Podstawowym celem pozycjonowania serwisu jest ulokowanie go możliwie na jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Słowa te, to najczęściej zapytania wpisywane przez internautów, poszukujących w sieci konkretnych usług lub produktów. Pozycjonowanie jest procesem ciągłym, obejmującym zarówno działania on site (wykonywane wewnątrz witryny), jak i off site (link-building i inne czynności poza stroną). Podstawą skutecznej promocji w sieci jest audyt SEO – kompleksowa analiza struktury serwisu, jego zawartości oraz prowadzących do strony linków, pod kątem wytycznych Google oraz preferencji użytkowników. Sumiennie przeprowadzony audyt stanowi punkt wyjścia do stworzenia indywidualnej strategii reklamowej online. Jej kluczowymi elementami są m.in.:

  • tworzenie contentu (zawartości) strony,
  • budowanie profilu linkowego,
  • optymalizacja pod kątem SEO,
  • monitoring pozycji,
  • śledzenie działań konkurencji,
  • prawidłowe reagowanie na zmiany w algorytmach Google.

  Potencjał pozycjonowania mogą wykorzystać zarówno firmy ze Szczecina, Wrocławia czy innych dużych miast, jak i niewielkie biznesy działające na terenie dzielnicy lub osiedla. Należy w tym miejscu dodać, że pozycjonowanie strony jest procesem długofalowym i ciągłym – po uzyskaniu wysokiej pozycji danego serwisu w wynikach wyszukiwania niezbędne są dalsze prace w celu jej utrzymania.

  Jakie korzyści daje firmom SEO?

  Zalety pozycjonowania serwisów widoczne są na bardzo wielu płaszczyznach. Począwszy od lepszej widoczności strony w sieci, pozwalającej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, poprzez wzrost sprzedaży towarów lub usług, aż po budowę pozytywnego wizerunku marki. Zaletą SEO jest możliwość uzyskania spektakularnego efektu promocyjnego znacznie niższym kosztem niż w przypadku inwestycji w reklamę w mediach tradycyjnych. Jednocześnie, dzięki odpowiednio zaprojektowanej i zrealizowanej kampanii możliwe jest osiągnięcie znacznej przewagi nad konkurencją, która jeszcze nie korzysta z tej formy promocji lub robi to źle.

  Dla kogo jest pozycjonowanie stron internetowych?

  Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie niemal każda branża w mniejszym lub większym stopniu obecna jest w sieci, ta forma promocji będzie doskonałym wyborem zarówno dla rozwijających się start-upów, jak i przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji. Z całą pewnością, SEO jest właściwą propozycją dla marek stawiających na długoterminowy rozwój. Warto zaznaczyć, że istotny wpływ na efekty działań ma wybór odpowiedniego wykonawcy. Firma promująca mały biznes na prowincji powinna być równie profesjonalna, co duża agencja oferująca pozycjonowanie w Szczecinie. Praktyka pokazuje, że w tej kwestii warto zaufać największym graczom, oferującym nie tylko szybki, ale przede wszystkim trwały efekt w postaci utrzymywania wysokich pozycji w Google.

   

  Skuteczna reklama online