• Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z uczniami w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 25 przy ul. Letniskowej w Szczecinie. Spotkanie zorganizowane zostało w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła Przedszkole Szmaragdowe, które znajduje się na ul. Rydla w Szczecinie. W spotkaniu wzięły udział najmłodsze grupy wiekowe. Należy pamiętać, że dobrych nawyków uczymy się już od najmłodszych lat.

 • Asystent do Spraw Nieletnich KP Szczecin Niebuszewo odwiedził młodzież z Technikum Fryzjerskiego - OMNIA Centrum Edukacji w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania był prowadzony przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie program „Cyberdżungla”, a także poruszono temat związany z „Handlem Ludźmi”.

 • Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej przy ul. Letniskowej 1 w Szczecinie. Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków.

 • Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji otrzymaliśmy kolejne zapytania – w tym tygodniu osoba zainteresowana zmianą rodzaju służb mundurowych zadała następujące pytanie: „Jak lata przepracowane w wojsku wliczają się w staż pracy w policji i późniejszą emeryturę? Jestem żołnierzem zawodowym i interesuje mnie służba w policji.”

 • Restauracje to miejsce do którego ludzie chodzą w różnych celach. Jedni chodzą po prostu coś zjeść, inni chodzą na spotkania z bliskimi osobami, na randki, a jeszcze inni na poważne spotkania biznesowe. Warto więc dostosować lokal do oczekiwań wszystkich typów klientów. Są klienci mniej i bardziej wymagający. Dla wielu liczy się nie tylko dobre jedzenie czy profesjonalna obsługa lecz też elegancki wystrój restauracji. W dzisiejszych czasach wiele restauracji ściga się ze sobą w sprawach wystroju wnętrza. Mamy dostęp do wielu inspiracji i wielu różnych stylów, w których możemy zaaranżować wnętrze. Sprawę ułatwia też szeroki wybór mebli w sklepach. Jak jednak zaaranżować wnętrze by podobało się ono klientom? Restauracja powinna być przede wszystkim przyjazna. Ciepłe kolory i miła atmosfera to podstawa. Restauracja zaaranżowana w klasycznym stylu to bardzo ciekawe rozwiązanie. W klasycznym stylu z pewnością sprawdzą się kamienne wyroby takie jak chociażby schody marmurowe czy inne wyroby kamieniarskie jak np. blat granitowy cena.

  Dlaczego właśnie wyroby kamienne dobrze się sprawdzają?

  Materiały takie jak marmur czy granit kojarzą się ludziom z bogatym wnętrzem. Bardzo pięknie się prezentują w różnego typu restauracjach czy hotelach.

  Skąd wziąć marmurowe schody lub kamienne blaty w dobrej cenie?

  Warto zwrócić uwagę w tej kwestii na usługi firmy Pamir Warszawa. To firma z dużym doświadczeniem i bogatą ofertą parapetów z kamienia,kominków, schodów czy blatów w dobrej cenie.. Profesjonalnie podchodzą do roboty i mają na uwadze wszelkie wytyczne klienta co do produktu i jego wyczucie estetyki. Profesjonalnie docinają, polerują i obrabiają kamień i wykorzystują tylko wysokiej klasy materiały by produkty były jak najlepsze. 

  Jak zaaranżować restauracje po generalnym remoncie?

  Od czego warto zacząć? Można od łazienki

  W restauracjach łazienki są równie ważnymi pomieszczeniami jak te w domu. Do nich klienci chodzą chociażby umyć ręce czy poprawić wygląd podczas posiedzenia w restauracji. Jak dodać łazience troszkę dobrego smaku i klasy? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się blat łazienkowy. Takie blaty to bardzo użytkowe rozwiązanie, ale też bardzo dobry zabieg aranżacyjny. Ładnie wypolerowany blat kwarcowy dodaje łazience szyku. Warto użyć właśnie kamiennych blatów łazienkowych. Mają one bardzo dobrą odpornośc na uszkodzenia dzięki swojej twardości. Dobrze zaaranżowany blat pozwala np. na zamontowanie dwóch umywalek co będzie równie ciekawą opcją. Warto dodać,że czasami stosuje się drewniane blaty, jednakże łazienka jest specyficznym pomieszczeniem i pod wpływem wilgoci,drewno może ulegać uszkodzeniom. 

  Restauracja połączona z hotelem? Schody kamienne świetnie się sprawdzą

  Duże i eleganckie kamienne schody to bardzo dobra opcja aby połączyć część restauracyjną z częścią hotelową. Dzięki wykorzystaniu przy schodach materiałów takich jak granit czy marmur, uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Doda to pomieszczeniu klasy i szyku. Sprawi, że klienci poczują podziw i nutę luksusu.

  Popularne paleciaki, nie są sobie równe. Tak, wózki paletowe to teraz bardzo popularny zakup mniejszych i większych przedsiębiorstw, zaczynając na lokalach gastronomicznych, a na profesjonalnych warsztatach mechanicznych kończąc. Jak się jednak okazuje, gdy już przychodzi do ich zakupu, temat nie jest taki prosty jakby się zdawało – kupić paleciaka i mieć z głowy. Tylko jakiego? Wózek paletowy ręczny czy może wózek elektryczny. Postawić na dużą sztaplarkę, czy skupić się na mniejszym wózku paletowym? Być może do części zastosowań wystarczą w ogóle prostsze rozwiązania pokroju wózka ręcznego, bądź wózka schodowego? Przybliżenie sobie parametrów tych narzędzi pozwoli podjąć trafną decyzję, a być może również zaoszczędzić trochę pieniędzy w budżecie firmowym lub prywatnym.

  Rozwiązania podstawowe

  Wózek paleciak to obecnie nieodłączna część wielu przedsiębiorstw, zakładów, warsztatów i przestrzeni magazynowych szeregu miejsc, od sklepów po laboratoria naukowe. Dzięki wózkom paletowym ręcznym, każdy może poradzić sobie z transportem większych paczek i ciężkich mebli, pokroju szafy na narzędzia. Rolki transportowe do maszyn stanowią alternatywę, ale bywają znacznie mniej uniwersalne. To co decyduje o użyciu prostszych alternatyw i rozróżnia jednego paleciaka ręcznego od drugiego, to właśnie parametry. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych, weryfikując w ten sposób swój zakup.

  Parametry elementarne

  Pierwszym z nich jest rozstaw wideł. Chociaż wydaje się, że większość wózków magazynowych przeznaczonych do palet, będzie mieć ten sam, normowy rozstaw, nie zawsze jest to prawdą i możemy się niemiło zaskoczyć. Warto upewnić się, że producent (np. Silverstone) deklaruje na początku iż jego produkty spełniają standardy normowe. To co sprawia, że często nie wystarczą najprostsze wózki platformowe, to drugi parametr – udźwig. Zwykły wózek platformowy, znany z laboratorium medycznego czy szpitala i rozwożenia posiłków pacjentom, ma ładowność ok. 200-300 kg. Wózek do beczek poradzi sobie z kilkudziesięcioma kilogramami przy transporcie kega do piwa, ale nie z paletą załadowaną po brzegi materiałami budowalnymi, ładowanej żurawiem warsztatowym. W przypadku bardzo dużych wag, potrzebny może być zakup całego wózka podnośnikowego, rozwiązania o tyle dobrego, ze bardzo złożonego i mogącego poradzić sobie w wielu zaawansowanych sytuacjach czy dużych przestrzeniach. Rozwiązaniem na mniejszą skalę może być wózek paletowy z wagą. Paleciaki z wagą są często dostosowane do trochę większych udźwigów, ze względu na wbudowaną wagę do palet. Ostatnim parametrem podstawowym jest materiał z jakiego wykonano, zwłaszcza widełki. Powinny być odporne na wstrząs towarzyszący załadunkowi.

  Funkcje dodatkowe

  Te mogą być albo w formie dodatków, takich jak wspomniane moduły wagowe, czy też wbudowane wyświetlacze funkcjonalne, albo mechaniczne. Te uwzględniają na przykład kompensacje na zakrętach, albo wbudowane pełne narzędzia, jak podnośniki nożycowe. Dzięki podnośnikowi nożycowemu możemy w znaczny sposób ułatwić sobie umiejscowienie ładunku na pewnej wysokości, bez względu na to czy magazynujemy spore ilości palet, czy też ustawiamy ciężką aparaturę na biurku.

  Parametry na wózków paletowych, na które warto zwrócić uwagę

 • W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie w Szkole Podstawowej nr 56 mieszczącej się przy ul. Malczewskiego w Szczecinie przeprowadził spotkania z uczniami klasy piątej szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.

 • W Szkole szpitalnej mieszczącej się przy ul. Mącznej w Szczecinie odbyły się spotkania funkcjonariusza KMP w Szczecinie z uczniami szkoły dotyczące odpowiedzialności prawnej oraz tematyki uzależnień wśród nieletnich. Tematyka poruszona w trakcie tej prelekcji obejmowała nie tylko uzależnienia związane z używaniem substancji psycho aktywnych takich jak narkotyki, dopalacze lub alkohol.

 • Że jest co fotografować – wiadomo! Że są perspektywy, których warto poszukiwać – trzeba się przekonać! Że bywają okoliczności, na które warto czekać – warto dać wiarę. Że jest miasto, które można odkryć po swojemu…
  Zapraszamy!

  XII Szczeciński Konkurs Fotograficzny „Szczecin – kadry drugie”.
  Więcej informacji pod linkiem:

  http://www.klubskolwin.pl/konkursy/x-szczecinski-konkurs-fotograficzny/

  O ile samo odgrzybianie mieszkania nie jest szczególnie skomplikowane, o tyle znacznie trudniej jest uzyskać długotrwały efekt oraz ochronę przed nawrotem problemu. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów. Fachowe usuwanie pleśni grzybów jest niezbędne, aby zapewnić mieszkańcom wyższy komfort oraz bezpieczeństwo. Sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ta usługa oraz co sprawia, że dzięki niej możemy spodziewać się długotrwałych rezultatów.

  Wstępna diagnostyka problemu – dlaczego pleśń pojawiła się w mieszkaniu?

  Problemem jest oczywiście nadmiar wilgoci. Jest to warunek konieczny do rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów. Dlatego też, potrzebna jest zaawansowana diagnostyka, która pozwoli wskazać bezpośrednie źródło problemu. Walka przeciwko pleśni oraz grzybom bywa trudna, a wszystko za sprawą częstych nawrotów. Jest to typowy problem występujący w wiekowych kamienicach i blokach. Pleśń oraz grzyb często występują na ścianach północnej elewacji.

  Potencjalne przyczyny wilgoci to nieszczelna sieć wodno-kanalizacyjna, nieprawidłowa praca układu wentylacyjnego, złe ocieplenie, a także konsekwencje zalania przez sąsiada. Doświadczona ekipa w pierwszej kolejności postara się wskazać przyczynę wilgoci, a dopiero później przejdzie do konkretnych działań ukierunkowanych na wyeliminowanie problemu.

  Jak pozbyć się nadmiaru wilgoci z mieszkania?

  Pierwszym krokiem jest oczywiście wyeliminowanie usterki. Najczęściej wystarczy sprawdzić i zadbać o szczelność sieci wodno-kanalizacyjnej. W wielu przypadkach działanie opiera się również na przywróceniu sprawności układu wentylacyjnego. Następnie, profesjonalna ekipa przeprowadza osuszanie mieszkanie. W ten sposób możliwe jest usunięcie uporczywej wilgoci, która gromadziła się w trudnodostępnych miejscach. Możemy zatem stwierdzić, że głównym procesem walki z pleśnią jest eliminowanie naturalnego środowiska, w którym występuje.

  Kompleksowe usuwanie pleśni oraz grzybów – na czym polega ta usługa?

  Odgrzybianie i ozonowanie mieszkania

  Po dokładnym osuszeniu mieszkania można przejść do sedna, a zatem do usuwania grzybów oraz pleśni. Najczęściej przeprowadza się ozonowanie, które pozwala zdezynfekować wszystkie pomieszczenia. Ozon jest zabójczy dla szkodliwych drobnoustrojów. Cała operacja jest przeprowadzana w taki sposób, aby klienci nie byli dotknięci żadnym dyskomfortem. Ostatnią fazą jest sporządzenie dokumentacji, a także udzielenie cennych zaleceń, które pozwolą zabezpieczyć mieszkanie przed nawrotem pleśni i grzybów.

  Zadbaj o bezpieczeństwo domowników

  Jeśli zauważysz pierwszy objawy świadczące o problemie wilgoci, jak najszybciej skonsultuj się z doświadczoną firmą. Ogłoszenia bez trudu znajdziesz w sieci. Możesz kierować się opiniami innych klientów, aby wybrać ekipę, która fachowo przeprowadzi usuwanie grzyba ze ścian i pleśni. Pamiętaj, że właściwie przeprowadzone odgrzybianie ma ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo wszystkich domowników. Jednocześnie, jest przeprowadzone w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko ponownego wystąpienia problemu.

 • Już nie przedszkolaki, jeszcze nie uczniaki, ale chciałyby zostać w przyszłości policjantami. To właśnie dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Królowej Jadwigi 29 spotkały się z policjantami na terenie KMP w Szczecinie.

 • Mundurowi z Komisariatu Policji Nad Odrą przeprowadzili spotkanie z przedszkolakami oraz uczniami klasy „0” ze Środowiskowej Placówki Edukacyjno - Wychowawczej nr 1 w Szczecinie .

 • Bezpieczne zachowania zimą na obszarach wodnych i przywodnych – pod taką nazwą odbyły się warsztaty w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie przy ul. Reymonta. Praktyczne zajęcia policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie przeprowadzili wśród uczniów klas V.

 • Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie post. Martyna Markowska, która aktualnie odbywa staż adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji, w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwą kierującą. 25 – letnia kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. W takim stanie jechała pod prąd jedną z ulic Szczecina i spowodowała kolizję drogową.

 • Pobyt w szpitalu w celu diagnostyki lub ochrony zdrowia dla wielu osób jest przykrą koniecznością. W szpitalach przebywają również osoby małoletnie, które mają tam zapewnioną naukę i rożne zajęcia, jednakże nie zawsze wystarczy tych zajęć, by uciec przed szpitalną nudą. Aby poznać korzyści jakie daje internet, a także zagrożenia wynikające z niewłaściwego użytkowania rozmawiał z dziećmi policjant z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 • Policjantka komisariatu Szczecin Dąbie uczestniczyła w spotkaniu z młodzieżą przebywająca w Internacie przy Technikum Ogrodniczym ul. Batalionów Chłopskich w Szczecinie. Głównym tematem prelekcji była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

 • Asystent Wydziału Prewencji ds. Nieletnich z Komisariatu Szczecin Pogodno, przeprowadził zajęcia z uczniami w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej 35 w Szczecinie. Tematem rozmów była nowa edycja kampanii edukacyjnej „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

 • Policjanci ze szczecińskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się później okazało, kierowca miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a na dodatek wręczył funkcjonariuszom łapówkę.

 • Mówi się, że „okazja czyni złodzieja”. To powiedzenie pasuje do interwencji policjantów Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z komisariatu Pogodno. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru oraz odzyskali jednoślad. Teraz mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Już niedługo uczniowie szkół z naszego województwa rozpoczną zimowy wypoczynek. Część z nich spędzi ten czas aktywnie poza domem, a część zasiądzie do komputerów, tabletów i telefonów, aby przenieść się w wirtualny świat. W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”, w SP nr 74 funkcjonariusz KMP przeprowadził pogadanki z uczniami klas szóstych. Tematem spotkania były zagrożenia i konsekwencje prawne wynikające z korzystania z internetu.