Aktualnie bardzo ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek biurowiec, siedzibę firmy, a nawet dom jednorodzinny, bez jakiegokolwiek systemu zabezpieczeń. Wszystkie dobra materialne, jakie znajdują się wewnątrz wyżej wymienionych budynków, muszą być objęte odpowiednim nadzorem, aby chronić je przed działaniem włamywaczy. W większości przypadków, amatorskie działania zapobiegawcze nie będą wystarczające i koniecznością będzie wynajęcie agencji ochrony mienia.

Kiedy w grę wchodzi ogólna ochrona mienia Warszawa to miasto, gdzie temat ten jest bardzo popularny. Stolica i inne duże miejscowości, to tak naprawdę doskonałe miejsce dla różnego typu przestępców, którzy lubią wykorzystywać wielkomiejski szum i zgiełk, aby dostać się na nasze posesje i pozbawić nas naszego mienia, lub je uszkodzić. Bez względu na to, czy zależy nam na dozorze własnego domu jednorodzinnego, czy też siedziby swojej firmy, jako najbardziej skuteczne rozwiązanie, jawi się wynajęcie profesjonalnego biura ochrony z wykwalifikowanymi funkcjonariuszami.

Prywatny dom jednorodzinny

Niestety, nie ważne gdzie nasz dom jest zlokalizowany – czy jest to ścisłe centrum miasta, czy też jego obrzeża, zawsze w pewnym stopniu narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Jest to przypadek, w którym do ochrony mienia, należy podejść ze szczególną uwagą. W końcu to właśnie dom jednorodzinny to miejsce, gdzie znajdują się wszelkie cenne dla nas rzeczy – mające niekiedy wartość materialną ale też i sentymentalną. Sprzęty elektroniczne, urządzenia gospodarstwa domowego, biżuteria, sztuka oraz pamiątki rodzinne to mienie, które wymaga szczególnego nadzoru i opieki.

Co w tym wypadku może zrobić dla nas firma ochroniarska? Jeszcze zanim wybierzemy konkretną, sprawdźmy jak wyglądają oferty poszczególnych agencji. W niektórych przypadkach, ochrona może być niewystarczająca lub zbyt nadgorliwa, a wówczas będziemy przepłacać. Najważniejszy jest balans pomiędzy zastosowaniem systemów alarmowych, monitoringu oraz ochrony fizycznej obiektów.

Dobra agencja ochrony mienia, zanim przejdzie do faktycznego dozoru naszego domu, skrupulatnie przyjrzy się naszej posesji, zainstaluje wymagane systemy elektroniczne i wyznaczy najszybsze drogi dotarcia, na wypadek konieczności nagłej interwencji. Jeżeli funkcjonariusze otrzymają sygnał, że obwodowy system zabezpieczeń został naruszony, patrol interwencyjny, który znajduje się najbliżej w przeciągu kilku minut pojawi się na miejscu zdarzenia.

Biurowce i siedziby firm

W tym wypadku ochrona obiektów jest nieco bardziej złożona, natomiast jej ogólne zasady są bardzo podobne. Na samym początku, warto zacząć od tego, jaki jest ogólny charakter zabezpieczanych budynków. W największej liczbie przypadków, w takich placówkach spotkamy się z funkcjonującą recepcją, gdzie ochroniarz będzie obecny nie tylko w godzinach pracy biura, ale bardzo często całodobowo. Będzie trzymał on piecze nad wszelkimi systemami elektronicznego nadzoru, a w godzinach funkcjonowania placówki, może też pełnić rolę klasycznego recepcjonisty – wydawać klucze do pomieszczeń, prowadzić ewidencje, weryfikować tożsamość pracowników itd.

To także kontrola tego, co dzieje się na parkingu przynależącym do obiektu. Pracownik ochrony zajmie się wydawaniem pozwoleń, weryfikacją pojazdów oraz niekiedy i przyjmowaniem opłat za postój. W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych, biurowce wymagają bardziej kompleksowej ochrony, dlatego w tym wypadku systemy bezpieczeństwa muszą doskonale współpracować z funkcjonariuszami ochrony.

Ochrona mienia w Warszawie – dom jednorodzinny, biuro i inne obiekty

 • Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę ściganego przez niemiecką policję. Podczas obsługi zdarzenia drogowego, 29 – latek w Systemie Informacyjnym Schengen widniał jako poszukiwany.

 • Szczecińscy policjanci po raz kolejny wspólnie z innymi służbami mundurowymi uczestniczyli w festynie organizowanym przez Straż Graniczną.

 • Asystent do spraw nieletnich komisariatu Niebuszewo, odwiedził młodzież z Technikum Fryzjerskiego - OMNIA Centrum Edukacji w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania był program „Cyberdżungla” prowadzony przez KMP w Szczecinie oraz tematyka związana z handlem ludźmi.

 • Wyspa Kreta – 10 najważniejszych informacji!

  Chciałbyś pojechać na wakacje i znalazłeś świetna ofertę Kreta last minute? To bardzo dobry kierunek podróży! Co warto wiedzieć o Krecie przed lotem na nią? Jaka panuje tam pogoda i czy wakacje na Krecie naprawdę będą udane? Przeczytaj 10 najważniejszych informacji o greckiej Krecie!

  1. Pogoda na Krecie

  Decydując się na ofertę Kreta last minute all inclusive przede wszystkim należy sprawdzić, jaka w danym miesiącu na krecie panuje pogoda. I tutaj bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy lubią słońce i wylegiwanie się na plaży. Kreta jest takim miejscem, w którym przez większą część roku panuje piękna i słoneczna pogoda. W sezonie, a więc od maja do września, średnia temperatura wynosi blisko 30 stopni Celsjusza. Poza sezonem, również jest ciepło. W kwietniu, pod koniec września i w październiku temperatury oscylują w granicach 20 stopni. Jeżeli więc planujesz wyjazd w sezonie, wakacje na Krecie z pewnością będą gorące! Jeżeli lubisz spacerować, chodzić po górach i zwiedzać, najlepiej jeśli zdecydujesz się na wyjazd poza sezonem, kiedy jest nieco chłodniej, a ruch turystyczny jest mniejszy.

  1. Narty wodne i narty klasyczne – na Krecie jest wszystko!

  Kreta zapewnia cały wachlarz różnego typu aktywności sportowych. Co najważniejsze, na Krecie można doskonale bawić się również zima, zjeżdżając na nartach po przygotowanych stokach narciarskich. Nie jest ich wprawdzie dużo, jednak klimat i przepiękne widoki to rekompensują. Latem można cieszyć się wieloma sportami zarówno na wodzie jak i na lądzie: narty wodne, nurkowanie, kitesurfing. Możliwe jest wypożyczenie łódki lub motorówki, rejsy statkami. Nie brakuje także atrakcji na lądzie! Nie ma znaczenia, czy bardziej interesują Cię rozrywki w klubach i w dyskotekach, czy rozrywki dopasowane do rodzin z dziećmi – wczasy na Krecie to idealna propozycja dla każdego!

  1. Kreta i jej przepiękne plaże

  Kreta last minute daje szansę na wypoczynek na wyjątkowo pięknych plażach. W sezonie, nie jest łatwe znalezienie plaży, na której nie ma tłumów, jednak… jest to możliwe! Mając wynajęty na wyspie samochód, można udać się na plażę Laguna Balos. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp na Krecie, a fakt, że dojazd do niej nie jest łatwy zapewnia ciszę i spokój! Inne znane plaże na Krecie to Elafonisi, Preveli oraz Vai. Ostatnia z wymienionych jest plażą najbardziej wysuniętą na wschód wyspy i zazwyczaj oblegana jest przez osoby, dla których plażowanie to najważniejsza część wypoczynku na wakacjach. Z kolei plaża Preveli zachwyca swoim wyglądem, zwłaszcza dużą ilością pięknych palm!

  1. Kreta to także góry!

  Wakacje na Krecie nie musza ograniczać się wyłącznie do leniuchowania na plaży. Jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu, to aż 80% to góry. Na wyspie wyróżnia się trzy masywy górskie. Pierwszy z nich to Góry Białe z pięknymi wąwozami (m.in. bardzo znanym wąwozem Samaria). Kolejne pasmo górskie na Krecie to Góry Idi z najwyższym szczytem Krety Psioritis (2 456 m n.p.m.). Ostatnim masywem górskim są Góry Dikte – najniższe z wymienionych. Na tym obszarze turysta może obcować z niemal dziką przyrodą!

  1. Miasta i najładniejsze miejsca Krety

  Spędzając urlop na Krecie, warto zobaczyć Chanię z jej licznymi zabytkami, miasto Retimno, wąwozy w górach: Samaria, Imbros, miasto Heraklion, Knossos wraz z przepięknym pałacem. Warto zobaczyć również ruiny starożytnych miast: Aptera, Gortyna, Lissos, Tylissos oraz Gournia.

  Grecja, zwłaszcza Greckie wyspy zachwycają! Jeżeli masz możliwość odwiedzenia Krety i zobaczenia jej na własne oczy, nie zastanawiaj się! Kreta last minute do naprawdę korzystna propozycja!

  Temat tego, jak powinny obecnie wyglądać strony internetowe, jest omawiany na wiele sposobów. Istnieje wiele podstawowych zasad, których warto się trzymać, aby użytkownicy mieli jak największą swobodę podczas przeglądania portalu. Czasami należy odpuścić indywidualne preferencje, na rzecz utworzenia czegoś, co w będzie maksymalnie użytkowe i proste w obsłudze. Poniżej zostały przedstawione trzy wybrane aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

  Jak najwięcej przestrzeni

  Profesjonalne projektowanie serwisów internetowych to bardzo trudna sztuka, w której istotnych jest wiele elementów. Warto zacząć od tego, że nagromadzenie pewnych segmentów nie będzie dobre, ponieważ ścisk bywa przytłaczający. Może doprowadzić do tego, że użytkownicy będą mieli ograniczone ścieżki zachowań, a poszczególne elementy, będą rywalizować o uwagę przeglądających.

  Przestrzeń jest bardzo potrzebna. Elementarne zasady, wskazują na zachowywanie wolnego pola, pomiędzy danymi fragmentami. Robi się tak, aby nie dezorientować użytkowników.

  Chociaż może brzmieć to nad wyraz, natomiast faktycznie tak się dzieje. Natłok informacji może w końcu powodować pewne uczucie paniki i zagubienia. Nie można zatem dopuścić do tego, aby w trakcie projektowania portali internetowych, niechciane sytuacje z codziennego życia, przenosiły się do wirtualnego świata.

  Formularze – najważniejsza jest prostota

  Na ogół, podczas programowania takich elementów, należy trzymać się jednej zasady – im mniej, tym lepiej, ponieważ zależy nam też na czasie.

  Internauci nie chcą wypełniać formularzy, które się zbyt rozbudowane. Nikt w końcu nie cieszy się, kiedy przychodzi mu wypełnić olbrzymi kwestionariusz, który dodatkowo przepełniony jest różnego typu wytycznymi dotyczącymi małych i wielkich liter, wymaganych spacji i innych.

  Trzy z wielu ważnych zasad projektowania serwisów internetowych

  Jeżeli jest to możliwe, powinno się jak najbardziej minimalizować ilość pól formularzy. Tworzenie serwisów internetowych, ma też nieść korzyści dla nas, więc z redukcją nie można zbyt przesadzać. W przeciwnym wypadku, możemy otrzymywać zbyt małą liczbę informacji.

  Koniecznie jest tutaj odnalezienie czegoś w rodzaju złotego środka. Opracowania modelu, który pozwoli nam uzyskiwać informacje, a jednocześnie nie będzie odstraszał użytkowników strony. To bardzo rozległy temat, dlatego warto zgłębić też wiedzę dotyczącą najczęściej popełnianych błędów na landing page. Sporo o tym znajdziemy w sieci.

  Przejrzystość i czytelność treści

  Bardzo często jest tak, że podstawowe zasady projektowania serwisów internetowych, dotyczą tekstu. Głównie tego, jak jest on prezentowany. Czego należy wyjątkowo unikać?

  Na pewno ogromnych bloków tekstu. Nie są one atrakcyjne, a dodatkowo szybko męczą wzrok. Tekst powinien być umiejętnie podzielony na akapity, wraz z pionowymi odstępami pomiędzy danymi sekcjami. Jest to działanie jak najbardziej wskazane. Oczywiście, istotne będzie też dobranie odpowiednich fontów. Sieć internetowa jest na tyle bogata, że z pewnością znajdziemy przyjemne dla oka fonty, które spowodują, że czytanie będzie przyjemne i łatwe.

  Nie można też zapominać o wysokości linii. Mowa o parametrze Line-height. Kiedy jego wartość będzie za niska, linie tekstu mogą na siebie nachodzić, zbyt duża sprawi „rozstrzał tekstu” w pionie. Tutaj także odnajdźmy złoty środek, mając jednocześnie na uwadze wcześniejszą wskazówkę, która dotyczyła przestrzeni. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy, jak bardzo istotną kwestią jest to, aby tekst na stronie internetowej był odpowiednio sformatowany.

 • Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji Szczecinie wzięli udział w przedsięwzięciu miejskim, którego organizatorem było Biuro Dialogu Obywatelskiego.

 • Ponad 3.5 promila miał w organizmie 49 – letni mężczyzna, który nie był w stanie zaparkować pod jednym ze sklepów. Policjanci ustalili, że samochód m-ki opel corsa, którym jechał mężczyzna został skradziony. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu gryfińskiego jest poszukiwany listem gończym.

 • Szczecińscy funkcjonariusze wzięli udział w pikniku rodzinnym nad Jelenim Stawem w Kijewie. Zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 59 w Szczecinie.

 • Szczecińscy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanym w związku z obchodami Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Tematykę spotkania zdominowały kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 • Kolejne dwa przykłady na to, że policjanci pomaganie mają „we krwi”. W ostatnich dniach w Szczecinie funkcjonariusze będący w swoim czasie wolnym, dwukrotnie reagowali na zagrożone życie ludzkie i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • W miniony piątek funkcjonariusze szczecińskiej drogówki oraz żandarmerii wojskowej, pełniący służbę tego dnia na motocyklach, przy wsparciu przedstawicieli samych kierujących jednośladami, przeprowadzili działania skierowane m.in. do motocyklistów pod nazwą „Wspólnie dla bezpieczeństwa”.

 • Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali złodzieja, który z saloniku prasowego ukradł papierosy o wartości prawie 800 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wróciło do właściciela. Zgodnie z kodeksem karnym 33 – latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

 • W minioną sobotę policjanci z komisariatu Dąbie aktywnie uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przy ul. Kolorowych Domów. Mundurowi zaprezentowali sprzęt służbowy, przeprowadzili liczne pogadanki oraz znakowali rowery.

 • Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie wzięły udział w dniu otwartym szkoły, podczas którego promowano nabór do klas mundurowych.

 • W siedzibie WORD w Szczecinie odbyły się warsztaty szkoleniowe Policji polskiej i niemieckiej w ramach projektu INT 45 " Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasach transgranicznych Pomorza Przedniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe zabezpieczenie miejsc zdarzeń drogowych.

 • Usłyszeliśmy między innymi:
  Edward Grieg suita tańców Per Gynt
  części:
  Poranek, śmierć Azy, Taniec Anitry, W grocie króla gór.
  Nordyckie Melodie:
  KARLAJAN KISA– FIŃSKA MELODIA
  PAL SINE HONER, jEG BEDER EDER– DUŃSKA MELODIA,
  MERIMIESTANSSI– SJOMANSDANS MELODIA Z ISLANDII,
  oraz:
  SKANDYNAWSKIE TAŃCE LUDOWE
  Dziękujemy Agencji Artystycznejj Pro Musica.

  Samochody elektryczne Volvo – przyszłość motoryzacji

  Coraz więcej producentów samochodów ma w swojej ofercie modele wyposażone w silniki hybrydowe, a także w silniki w pełni elektryczne. Teraz można znaleźć je także w modelach Volvo.

  Standardowe silniki spalinowe są sprawne i wydajne, ale nie są przyjazne dla środowiska naturalnego. Właśnie dlatego dzisiaj dużo uwagi przyciągają napędy elektryczne, w które wyposażone są również samochody elektryczne Volvo znane ze swojego wyjątkowego designu, osiągów i niezawodności.

  Teraz Volvo elektryczne można zakupić także w Polsce – szeroką gamę modeli można znaleźć między innymi w salonie Euroservice w Warszawie.

  Dowiedz się więcej o samochodach elektrycznych od Volvo i wybierz najlepszy model dla siebie!

  Samochody elektryczne Volvo – dlaczego warto wybrać napęd elektryczny?

  Dzisiaj samochody elektryczne są coraz popularniejsze. To, co kiedyś wydawało się snem, stało się rzeczywistością. W firmie Volvo już od lat siedemdziesiątych prowadzono prace nad wykorzystaniem napędu elektrycznego w pojazdach – teraz marka ta posiada je w każdym modelu w swojej stajni.

  Dlaczego warto wybrać auto elektryczne? Pojazdy wyposażone w tego rodzaju silniki mają wiele zalet, które powodują, że są atrakcyjną alternatywą dla tych wyposażonych w standardowe silniki spalinowe.

  Przede wszystkim samochód elektryczny jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Zastosowanie silnik elektrycznego, w tym także hybrydowego, to przede wszystkim redukcja emisji spalin, a także zwiększona ochrona środowiska, ale także niższe koszty paliwa.

  Dodatkowo, napęd elektryczny to również większy komfort jazdy. Samochody wyposażone w takie napędy cechują się płynniejszą i przyjemniejszą jazdą – posiadają automatyczne skrzynie biegów. Dodatkowo, mają także świetne przyspieszenie.

  Warto także wspomnieć o tym, że Volvo na prąd to również większa oszczędność kosztów – poruszanie się samochodem elektrycznym jest tańsze niż samochodem wyposażonym w tradycyjny silnik.

  Samochody elektryczne Volvo – najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne

  W ofercie szwedzkiej marki Volvo możemy znaleźć szeroką gamę samochodów wyposażonych w silniki elektryczne. Aktualnie klienci mogą zakupić samochód elektryczny Volvo XC90 oraz XC60. Niedługo ma dołączyć do nich również model XC40. Silniki elektryczne mają także modele V90, V60 i S90.

  Każde nowe Volvo elektryczne to samochód dopracowany w najdrobniejszych detalach – zapewniający maksymalny komfort prowadzenia, oszczędność, najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także świetne osiągi, które docenią także zatwardziali amatorzy standardowych napędów.

  Wybierając samochód elektryczny Volvo możesz cieszyć się jazdą jak nigdy wcześniej!

  Samochody elektryczne Volvo – rodzaje napędów:

  • Volvo hybrydowe – napęd typu mild, który łączy w sobie dwa rodzaje silników – spalinowy i elektryczny.
  • Volvo plug in – hybryda pozwalająca dodatkowo na ładowanie z gniazdka.
  • Volvo elektryczne – samochód wyposażony wyłącznie w silnik elektryczny z opcją plug in

  Samochody elektryczne Volvo – umów się na jazdę próbną!

  Jeśli interesują Cię samochody hybrydowe Volvo, możesz przetestować je w salonach marki w całym kraju i poznać bliżej ich możliwości!

  Za samochody Volvo hybrid cena jest tylko nieco wyższa nią za samochody z tradycyjnymi silnikami. Aktualne ceny można znaleźć już teraz na stronach internetowych salonów samochodowych Volvo, a także uzyskać podczas wizyty w salonie.

  Dostępne są także konfiguratory on-line, które pozwalają w samodzielnym zaprojektowaniu swojego wymarzonego samochodu.

 • Szczecińscy kryminalni w wyniku realizacji sprawy przedstawili zarzut 27 - letniemu szczecinianinowi podejrzanemu o uszkodzenie ciała. Ofiarą mężczyzny był artysta muzyki tanecznej. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju.

 • Uczniowie klas mundurowych VII LO w Szczecinie po raz kolejny odwiedzili Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tym razem tematem spotkania były zagadnienia związane z mową nienawiści i konsekwencjami tego negatywnego zjawiska.

 • Kierownictwo Komisariatu nad Odrą wspólnie z Dyrektorem placówki DPS - Dom Kombatanta Adamem Ciemniak, zorganizowali wczoraj spotkanie dotyczące współpracy z Policją i innymi podmiotami, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Domu oraz dzielnicy Żelechowa.