• Okres wakacyjny w pełni, a z nim policjanci, którzy przeprowadzają prelekcje na organizowanych półkoloniach. Na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa rozmawiała z dziećmi mundurowa z komisariatu Szczecin Śródmieście.

 • Szybka reakcja i profesjonalizm w działaniu szczecińskich policjantów z referatu wywiadowczego pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do pojazdu. Ukradli sprzęt budowlany, teraz odpowiedzą przed sądem.

 • Działania profilaktyczne pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019 oraz Bezpieczna Woda prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. W ramach cyklicznych spotkań z dziećmi i młodzieżą poruszają tematykę zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych podczas wypoczynku letniego.

 • Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie we współpracy z Przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej, po raz kolejny odwiedziła dzieci na szczecińskich półkoloniach.

 • Z najmłodszymi mieszkańcami Szczecina spotkał się policjant z komisariatu Niebuszewo. Wakacyjne spotkanie odbyło się w "Krainie Tuwima" przy ul. Felczaka w Szczecinie. Była to świetna okazja do nauki prawidłowych zachowań na drodze z eliminacją tych negatywnych oraz sposobu postępowania w przypadku zgubienia się, oddalenia od rodzica/opiekuna.

 • Obchody Święta Policji w naszym regionie, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, miały szczególny charakter. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbieta Witek. Uroczystości zostały połączone z otwarciem nowej Komendy Powiatowej Policj w Wałczu. Swoją obecnością Święto Policji uświetnił Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz oraz przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących z Policją instytucji w tym również Policji Meklemburgii Pomorza Przedniego i Brandenburgii.

 • Dwunastu zatrzymanych w tym sześć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. To bilans wczorajszych działań na terenie Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo. Akcja „Bezpieczne Osiedle” już na stałe wpisała się w grafik mundurowych.

 • Od 19 lipca 2019 roku na terenie garnizonu zachodniopomorskiego rozpocznie swoją działalność zespół o nazwie „SPEED”, którego trzon stanowić będą policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy innych wydziałów. Zespół powstał aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

 • Chcesz kupić telefon od Xiaomi? A może interesuje Cię oczyszczacz powietrza? Teraz te, a także wiele innych artykułów od chińskiego producenta Xiaomi można zakupić w Polsce. Dlaczego warto zdecydować się na zakupy właśnie u nas, a nie w Chinach? Oto 5 najważniejszych powodów!

  1. Polski sklep Xiaomi – szybka wysyłka

  Jedną z najważniejszych zalet zakupów produktów Xiaomi w polskich sklepach internetowych jest ich szybka wysyłka.

  Przykładowo sklep Xiaomi realizuje zamówienia w ekspresowym tempie – paczkę można otrzymać nawet kolejnego dnia po złożonym zamówieniu!

  To duże udogodnienie, biorąc pod uwagę fakt, że sklepy zagraniczne niekiedy dostarczają paczki do klientów nawet ponad miesiąc, dlatego nie musimy czekać na wymarzony telefon Xiaomi albo inny wybrany produkt.

  2. Polski sklep Xiaomi – możliwość odbioru osobistego

  Chcesz kupić coś od Xiaomi w Polsce? Możesz wybrać e-sklep Xiaomi, ale możesz także zdecydować się na zakupy stacjonarne!

  Xiaomi ma własne stacjonarne sklepy, które nazywane są MiSpot. Można spotkać je w największych miastach w kraju. Dodatkowo, swoje zamówienie złożone w sklepie Xiaomi można odebrać osobiście także w innych lokalizacjach. Wybierzmy wtedy zaufany Xiaomi sklep udostępniający możliwość odbioru osobistego.

  3. Polski sklep Xiaomi – bez dodatkowych opłat

  Osoby chcące zakupić produkty Xiaomi telefony lub inną elektronikę za granicą, a dokładnie poza Unią Europejską, muszą liczyć się z naliczeniem dodatkowych opłat za swoje zamówienie. Problemem jest przede wszystkim wysoki VAT doliczany do zakupów – wynosi on aż 23% i o tyle więcej trzeba będzie zapłacić, gdy paczka zostanie przejęta przez Urząd Celny.

  W przypadku zakupów w Polsce, nie pojawia się taki problem – wszystkie opłaty są już wliczone w cenę, dlatego nie musimy do niczego dopłacać. Wybierzmy wtedy dobry sklep firmowy Xiaomi, który realizuje wysyłki z Polski lub z innego kraju unijnego.

  4. Polski sklep Xiaomi – możliwość dokonania zwrotu

  Kolejna zaleta zakupów produktów takich jak telefony Xiaomi w Polsce to możliwość dokonania zwrotu. Takie prawo dotyczy zakupów w sklepach internetowych prowadzonych przez firmy – nie od osób prywatnych.

  Gdy wybierzemy oficjalny sklep internetowy Xiaomi czy też inne sklepy Xiaomi, sprzedający ma obowiązek przyjąć zwrot nieużywanego przedmiotu. Stosuje się wtedy termin 14 dni od momentu otrzymania przesyłki przez klienta.

  5. Polski sklep Xiaomi – prosta realizacja gwarancji i reklamacji

  Warto też wskazać, że polskie sklepy Xiaomi mogą bardzo łatwo realizować dla klientów procedury gwarancyjne oraz reklamacje.

  Gwarancja jako dobrowolne świadczenie producenta pozwala na uzyskanie pomocy przy usterkach produktu. Reklamacja, a dokładnie rękojmia, jest ustawową odpowiedzialnością sprzedawcy za wady fizyczne i prawne produktu. W tym przypadku prawo ustala 2 lata obowiązywania rękojmi na produkty. Wtedy za rękojmie odpowiedzialny jest sklep – nie musimy zwracać się bezpośrednio do sprzedawcy.

   

  Zatem nie zastanawiaj się już dłużej, jaki sklep Xiaomi wybrać! Postaw na wygodne, bezpieczne i szybkie zakupy w sklepach w Polsce, na przykład wybierz Foster sklep Xiaomi i złóż swoje zamówienie nawet w tym momencie!

  5 powodów, dla których warto wybrać polski sklep Xiaomi

  Coraz bardziej zależy ludziom na zdrowym trybie życia, pojawia się coraz więcej diet i sztucznych substancji, które mają nas w tym wspomagać. Kluczem jest jednak odpowiednie wykorzystanie tego, co daje nam natura – tak jak robili to nasi przodkowie. Regularne picie zielonej herbaty nie tylko pomoże nam, kiedy pragniemy pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też wesprze proces oczyszczania organizmu z toksyn. Bardzo ciężko byłoby wymienić wszystkie zalety, jakie posiada zielona herbata, natomiast postaramy się wymienić kilka, uzupełniając to o wskazówki dotyczące jej odpowiedniego parzenia.

  Znawcy tematu wskazują jasno, że najlepsza jest japońska herbata, której nazwa to Gyokuro. Jest to susz z herbaty, która przygotowywana jest przez prawdziwych specjalistów, a jej lista właściwości jest ogromnie długa. Z drugiej strony, nie możemy liczyć na to, że jakakolwiek ekspresowa zielona herbata, którą dostaniemy wszędzie, będzie nam w stanie ją zastąpić. Istnieje wiele odmian, które różni smak, zapach, wygląd liści oraz zawartość kofeiny. Natomiast wskazuje się, że najzdrowsza jest ta, którą zbiera się o świcie, jeszcze przy towarzystwie rosy. Spory wpływ mają też metody zawijania liści oraz sam region świata, z którego się wywodzi.

  W czym ukryte są właściwości zielonej herbaty?

  Nie da się wyłonić jednego, głównego aspektu, który warunkuje to, jak działa herbata zielona – jest ich wiele. Już sam proces zbiorów jest niezwykle istotny, gdyż osoby za to odpowiedzialne nie mogą pozwolić na to, aby doszło do procesu fermentacji. W tym celu, konieczne jest, aby do godziny od zerwania liści zostały one odpowiednio przerobione. Takie działanie pozwala, by właściwości zielonej herbaty została zachowane, a jej smak był odpowiedni.

  Co więcej, wyróżnia się też wiele jej składników, które pozwalają nazwać ją zdrową herbatą. Są to chociażby polifenole, antyoksydanty ora katechiny. Jednocześnie, nie można zapomnieć też o sporych ilościach witamin, mikroelementów, lipidów, garbików i aminokwasów. Wszystko to składa się na fakt, że najzdrowsza herbata to właśnie zielona.

  Chudnij stopniowo, dzięki regularnemu piciu zielonej herbaty

  To nieprawda, że napój z zielonej herbaty w pojedynkę sprawia, że ludzie pozbywają się zbędnych kilogramów, jednak dobra dieta, która zostanie uzupełniona o herbatę na odchudzanie, może znacznie w tym pomóc. Pamiętajmy, że napar z drugiego parzenia, powinniśmy pić wówczas przed snem, gdyż ten rozluźnia i uspokaja. To bardzo ważne, gdyż ten z pierwszego parzenia może pobudzić oraz orzeźwić.

  Właściwości odchudzające zielonej herbaty determinują obecne w niej katechiny, a szczególnie substancja o nazwie – galusan epigallokatechiny. Dzięki jej działaniu, wsparcie dostaje metabolizm wątroby, utlenianie tłuszczy oraz redukcja tkanki tłuszczowej, natomiast jej wchłanianie jest zahamowane. To fakty, które potwierdzone są przez eksperymenty i badania powadzone przez naukowców.

  Jak zaparzyć zieloną herbatę? – Najlepsza metoda!

  Musimy mieć na uwadze to, że parzenie zielonej herbaty nie jest takie samo, jak w wypadku innych odmian. Bardzo ważne jest to, aby wykorzystywać wyłącznie miękką wodę, wolna od chloru i wapnia, a zatem ta płynąca w naszym kranie nie będzie odpowiednia. O wiele lepiej sięgnąć po klasyczną niegazowaną wodę mineralną.

  Szklanką gorącej wody, zalejmy jedną łyżeczkę suszu, pamiętając o tym, aby ta nie byłą wrząca. Najlepiej ostudzić ją do około 80 stopni Celsjusza. Parzenie takiej herbaty trwa około 3-4 minuty, aczkolwiek jeśli potrwa dłużej, możemy rozcieńczyć napar wodą. Najlepsi znawcy zielonej herbaty z Japonii i Chin, wylewają napar z pierwszego parzenia, a piją dopiero to co powstanie z kolejnych.

  Zielona herbata najlepsza na wszystko – Poznaj działanie Gyokuro i innych gatunków

  Lubisz klasyczne tatuaże? W takim przypadku styl old school to najlepsza propozycja dla Ciebie! Takie wzory może wykonać dla nas praktycznie każde dobre studio. Co warto wiedzieć o tatuażach old school? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

  Dobranie odpowiedniego tatuażu może być nie lada wyzwaniem, gdy nie mamy sprecyzowanych wymagań. Wiele osób spędza dużo czasu na przeglądaniu internetu, porównywaniu wzorów, zmieniając swoje koncepty z dnia na dzień.

  Gdy najbardziej podobają Ci się klasyczne tatuaże, w takiej sytuacji warto postawić na styl old school, który specjalizuje się właśnie w takich ozdobach. Gdy chcesz posiadać taki ponadczasowy tatuaż Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie możesz wykonać go w różnych salonach.

  Usługi w tym zakresie zapewnia także dobre studio tatuażu Warszawa 77 Ink.

  Czym zatem jest tatuaż old school? Jakie wzory tych tatuaży są najbardziej popularne? Gdzie można wykonać dobry tatuaż old school? Sprawdź już teraz!

  Tatuaż Warszawa – styl old school

  Old school, czyli inaczej stara szkoła to styl tatuowania popularny już wielu lat. Praktykują go niemalże wszystkie salony tatuażu Warszawa oraz w innych lokalizacjach.

  Tatuaż w stylu old school odnosi się do amerykańskiego stylu tatuowania, a dokładnie do stylu kojarzonego z marynarzami, ponieważ to oni najczęściej ozdabiali tak swoje ciała. Tatuaże te zdobyły największą popularność w latach dwudziestych i od tego czasu nadal są w modzie.

  Zatem jeśli chcemy wykonać dobry tatuaż tego typu, wybierzmy także takie studio tatuażu w Warszawie, które zna się na rzeczy. Proponujemy profesjonalne studio tatuażu Warszawa oraz w innych lokalizacjach, aby mieć pewność, że ozdoba będzie wykonana na najwyższym poziomie!

  Tatuaż Warszawa – wzory tatuaży old school

  Każde studio tatuażu Warszawa czy w innym mieście może zaoferować swoim klientom usługi polegające na wykonaniu różnorodnych tatuaży w stylu old school.

  Jako że były one popularne wśród marynarzy, podejmują najczęściej tematy marynistyczne, czyli związane z morzem. Dodatkowo, możemy zobaczyć na nich popularne symbole czy zwierzęta.

  Najbardziej popularne wzory tatuaży old school:

  • kotwica
  • statek
  • latarnia morska
  • syrena
  • kompas
  • róże
  • serca
  • jaskółki
  • sztylety
  • morze
  • kobiety

  Studio tatuażu najczęściej wykonuje powyższe ozdoby w charakterystycznym stylu, a mianowicie posiadają wyraziste, czarne kontury, a także dość ograniczoną paletę barw, na przykład kolory niebieski, czerwony, zielony, żółty.

  Wobec tego styl old school może wydawać się bardzo prosty, niemniej jednak nawet dzięki tak ograniczonej palecie kolorystycznej można uzyskać bardzo efektowne wzory.

  Tatuaż Warszawa – gdzie wykonać swój old school?

  Aktualnie tatuaże w stylu old school wykonują dla swoich klientów wszystkie dobre studia tatuażu Warszawa oraz w innych lokalizacjach. Oczywiście, warto wybrać dla siebie najlepsze studio tatuażu Warszawa, by mieć pewność, że ozdoba będzie wykonana na najwyższym poziomie.

  Zwróćmy uwagę na to, jakie opinie posiadają różne studia tatuażu i wybierzmy dla siebie taki salon tatuażu Warszawa, który naprawdę zna się na rzeczy.

  Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa typu „Warszawa studio tatuażu”, możemy przejrzeć miejsca, gdzie wykonamy tatuaż w Warszawie, w tym także tatuaż typu old school.

  Tatuaż Warszawa – klasyczne tatuaże old school

 • Szczecińscy funkcjonariusze zostali przeszkoleni z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur oraz innych form przekraczania uprawnień przez funkcjonariuszy Policji.

 • Działania profilaktyczne pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019 prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. W ramach cyklicznych spotkań z dziećmi i młodzieżą poruszają tematykę zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych podczas wypoczynku letniego.

 • Kolejny tydzień letniego wypoczynku był dobrym czasem na zintensyfikowanie działań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Pływam bez promili”, organizowanych w czasie wakacji. Policjanci z Referatu Wodnego prowadzą wzmożone prelekcje i kontrole po to, aby wypoczynek był bezpieczny.

 • Każdy z nas ceni sobie spokój i bezpieczeństwo. Z roku na rok nasze miasto staje się coraz ładniejsze. Renowacje budynków, przebudowa dróg i wszelkie nowe inwestycje są wizytówką Szczecina. Należy pamiętać, że wszyscy mamy wpływ na to jak wygląda miasto w którym mieszkamy, nie tylko poprzez właściwe zachowanie, ale również poprzez reakcję na sytuacje nieakceptowalne społecznie.

 • Tego typu sytuacje niestety zdarzają się często, dlatego podczas przechodzenia przez przejście bądźmy szczególnie ostrożni. Kierujący samochodem nie zatrzymał się mimo, że zrobiły to inne pojazdy. Wykroczenie zostało nagrane na kamerze, a kierujący trafił w ręce policjantów.

 • Toaleta przenośna z kompleksową obsługą

  Chcesz wynająć toaletę przenośną? Teraz firmy zajmujące się dostarczaniem tego rodzaju wyposażenia mogą zapewnić klientom kompleksową obsługę na najwyższym poziomie!

  Zastosowanie toalet przenośnych jest bardzo szerokie. Są wybierane zarówno przy wynajmie krótkoterminowym, jak również długoterminowym, na przykład na wydarzenia, place budów, na tereny rekreacyjne oraz wypoczynkowe, aby wspomnieć o niektórych miejscach, gdzie możemy z nich skorzystać.

  Najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia klienta jest wynajęta toaleta przenośna. Chociaż toalety można kupić, to jednak jest to spory wydatek, który nie zawsze się opłaca. Właśnie dlatego wypożyczalnia toalet przenośnych to najkorzystniejszy wybór – takie usługi oferuje między innymi firma WC Chatka z Warszawy.

  Firma WC Chatka, a także inne firmy specjalizujące się w dostarczaniu toalet przenośnych zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Na jakie wsparcie możemy wówczas liczyć?

  Toaleta przenośna dopasowana do potrzeb

  Standardowa przenośna toaleta to jeszcze nie wszystko, co mogą zaoferować swoim klientom firmy specjalizujące się w wypożyczaniu takich sprzętów. Dodatkowo, w ich asortymencie można znaleźć także inne WC, na przykład:

  • toalety dla osób niepełnosprawnych
  • toalety VIP – w wyższym standardzie
  • toalety dla rodziców z dziećmi oraz dla dzieci
  • pisuary

  Oprócz toalet firmy te dostarczają także innego rodzaju wyposażanie, na przykład stacje do mycia rąk.

  Pracownicy firmy mogą dobrać takie przenośne toalety, które będą odpowiednie dla każdego klienta – zarówno w zakresie wynajmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł korzystać z nich komfortowo!

  Toaleta przenośna z pełną obsługą

  Firmy, które oferują toalety przenośne, mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Wynajem toalet przenośnych to dzięki temu kompleksowe, pełne rozwiązanie na każdy event czy też do wynajmu długoterminowego, na przykład na place budów.

  W ramach obsługi toalet przenośnych firma może zapewnić swoim klientom usługi w poniższym zakresie:

  • dostarczenie toalet na miejsce – firma dowozi toalety odpowiednimi samochodami pod wskazany adres
  • rozlokowanie toalet – każda toaleta ustawiana jest w odpowiednim miejscu, do tego celu najczęściej stosuje się specjalne urządzenia dźwigowe oraz zawiesia, które montuje się do konstrukcji toalet
  • serwis przenośnych toalet – to szeroka gama usług, które obejmują opróżnienie zbiornika toalety, wykonanie dezynfekcji, uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych oraz inne prace wymagane do prawidłowego działania toalet
  • odbiór toalet przenośnych – po zakończeniu okresu wynajmu toaleta odbierana jest przez firmę

  Wobec tego wtedy, gdy niezbędna będzie przenośna toaleta wynajem obejmuje pełną paletę usług dla klientów. Dzięki temu wypożyczenie toalety przenośnej jest usługa jeszcze bardziej komfortową!

  Firmy prowadzące wynajem toalet zapewniają swoim klientom kompletną gamę usług – podchodzą przy tym indywidualnie do wszystkich zamówień, a także są często do dyspozycji swoich klientów przez 24 godziny na dobę. W większości przypadków mogą dostarczyć toalety w ekspresowym tempie – nawet tego samego dnia!

  Reasumując, wybierając wynajem toalet z pełną obsługą, można nie tylko otrzymać dodatkowe usługi niezbędne do działania toalet, ale także można wówczas mieć pewność, że będą one zawsze odpowiednio przygotowane dla użytkowników!

  Wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawię z tego, jak męczące może być codzienne golenie. Niekiedy i z tego powodu porzucamy maszynki, decydując się na zapuszczanie długiej brody. Trzeba jednak pamiętać, że utrzymanie brody w dobrej kondycji również nie jest niczym łatwym. Aby golić się odpowiednio, uzyskując przy tym zamierzone efekty, należy wybrać najlepsze do tego celu urządzenie. Warto także wiedzieć jak postępować, aby wystrzec się podrażnień, otrzymując jednocześnie efekt idealnie gładkiej skóry.

  Nożyki Gillette Fusion, a może inne rozwiązanie? – Jak golić się, aby uniknąć podrażnień i cieszyć się idealną gładkością?

  Golić można się na różne sposoby – używając nowoczesnych golarek elektrycznych, lub też tych klasycznych, gdzie występują nożyki Gilette Fusion oraz wiele innych. Pamiętajmy jednak o tym, że zarówno kiedy stosujemy nożyki do golenia, jak i wszystkie inne rozwiązania, musimy odpowiednio postępować, aby cały proces mógł być skuteczny.

  Golenie tradycyjne

  Kiedy stawiamy na standardową maszynkę do golenia Gillette lub jakąkolwiek inną, należy wyposażyć się także w inne, dodatkowe narzędzia oraz odpowiednio przygotować się do tej tradycyjnej metody golenia.

  Po pierwsze, należy przygotować do tego swoją twarz. Najlepiej zastosować peeling, aby oczyścić skórę. Dzięki temu, golenie będzie mogło być precyzyjne. Kiedy już tego dokonamy, warto przyłożyć do twarzy ręcznik namoczony w gorącej wodzie. Sprawi to, że nasza skóra się rozgrzeje, otworzą się pory, a zmniejszy się ryzyko wystąpienia podrażnień. Kiedy już należycie przygotujemy swą twarz, skorzystajmy z olejku do golenia. Sprawi on, że nasza skóra będzie nawilżona i odżywiona. Kolejno, można już przejść do rozprowadzenia kosmetyku do golenia.

  Tradycyjne golenie polega na wykorzystaniu specjalnego mydła do golenia. Należy rozrobić je w tyglu, używając do tego odpowiedniego pędzla. Piania, która powstanie z mydła z pewnością będzie należycie stabilna i gęsta. Pozwala ona zmiękczyć nasz zarost, ułatwiając jednocześnie golenie. Kiedy już wykonamy wszystkie powyższe czynności, ostrza będą gładko przesuwać się po naszej twarzy, a na skórze nie pojawią się zacięcia i podrażnienia.

  Po ukończeniu golenia, warto do twarzy przyłożyć namoczony w chłodnej wodzie ręcznik. Przyniesie to ukojenie naszej skórze i zamknie pory. Nie zaszkodzi też nałożyć wysokiej jakości produkt po goleniu. Zależy nam przecież na tym, aby dostarczyć naszej skórze wartościowych składników odżywczych. Po wszystkim, możemy z zadowoleniem podziwiać swą idealnie gładką i zdrową twarz.

  Tradycja a nowoczesność

  Rynek obfituje w wiele rozwiązań dla tych, którzy stawiają na golenie tradycyjne. Kiedy jesteśmy fanami np. Gilette Fusion wkłady i inne akcesoria okażą się nam bardzo przydatne. Można jednak nieco unowocześnić swoje codzienne golenie, chociażby decydując się na maszynki do golenia na żyletki.

  W wypadku tego rozwiązania, golenie będzie bardzo gładkie, a ryzyko podrażnień i zacięć zredukowane do minimum. Są to narzędzia niezwykle łatwe w obsłudze, które dodatkowo są też w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Jedyne co trzeba zrobić, to umieścić żyletki w miejscu do tego przeznaczonym i rozpocząć golenie. Maszynki tego typu są elastyczne i wyginają się w łuk. Ostrze, może układać się między elementami głowicy w taki sposób, aby naturalnie wymuszać odpowiedni kąt układu żyletki, względem naszej skóry. Jest to zatem gwarancja golenia dokładnego, a za razem bezpiecznego.