Szczecińscy policjanci nieustannie prowadzą akcję informacyjną mającą na celu ograniczenie zjawisk kradzieży z włamaniami do altanek ogrodowych.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie prowadzą działania profilaktyczno-informujące dla właścicieli działek, podczas których zwracają uwagę na bezpieczeństwo mienia i bezpieczeństwo osób korzystających z uroków ogrodów działkowych.

Zdarza się, że Rodzinne Ogrody Działkowe są miejscem przebywania osób bezdomnych jak również tych, którzy z rożnych przyczyn wybrali ogrody jako miejsce swego zamieszkania.

Działania profilaktyczno – informujące mają na celu nawiązanie kontaktu z administracjami Rodzinnych Ogrodów Działkowych w celu przekazania danych dotyczących odpowiedniego zabezpieczenia nieużywanych altanek ogrodowych oraz działek na których właściciele pojawiają się sporadycznie.

W trakcie spotkań z właścicielami działek i przedstawicielami Zarządów Rodzinnych Ogródków Działkowych naszego miasta, policjanci informują o możliwości oznakowania sprzętu oraz innych wartościowych przedmiotów w komisariatach policji naszego miasta.
    
Spotkania policjantów z działkowcami spotkały się z bardzo przyjaznym odbiorem ze strony właścicieli działek. Kontrole ogródków działkowych będą miały charakter cykliczny szczególnie w okresie wiosenno - letnim.


asp. szt. Paweł Krahel/ZKS KMP