Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podjęli pościg za kierującym mazdą, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci ze szczecińskiej drogówki zauważyli samochód osobowy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Mimo wydanego sygnału do zatrzymania, kierujący początkowo zwolnił, a następnie przyspieszył, uciekając w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiękowe natychmiast rozpoczęli pościg za kierującym mazdą. Po kilkukilometrowym pościgu mundurowi zatrzymali 31 – latka, który jak się okazało w trakcie czynności, był nietrzeźwy. Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący, który nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem.

Ponadto pojazd, którym uciekał nie był ubezpieczony oraz nie miał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny oraz sporządzili notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Kierujący został zatrzymany, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie teraz odpowiadał przed Sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

ZKS KMP