Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Okna aluminiowe – czy warto je zamontować?

W stolarce budowlanej tradycyjnie montowało się okna i drzwi drewniane. O ile zadbane drzwi z drewna w dalszym ciągu wyglądają stylowo, to drewniane okna najczęściej są znakiem rozpoznawczym starego budownictwa. Większość mieszkańców blokowisk już dawno zdecydowała się na wymianę drewnianych okien. Teraz w budynkach mieszkalnych dominują przede wszystkim okna plastikowe. Dla drewna istnieje jednak jeszcze jedna, interesująca alternatywa – aluminium. Zobacz czy opłaca się wstawić okna aluminiowe.

Okna aluminiowe – wady

Aluminium to materiał o srebrnym połysku, który da się czyścić niemal tak samo łatwo jak PCV, ale łatwo możemy narazić na zniszczenie czyszcząc octem czy kwasem. Chociaż aluminiowe okna są bardzo wytrzymałe, należy mimo wszystko na nie uważać. Zarysowanie czy wgniecenie, które psuje estetykę okna, wiązać się będzie z koniecznością wymiany. W przypadku aluminium nie ma możliwości renowacji czy naprawy. Jednym z powodów, dla których okna aluminiowe są mniej chętnie wybierane, jest też ich cena. Ten kto ma ograniczony budżet, nie może liczyć na to, że tanim kosztem zamontuje sobie okno aluminiowe o dobrej termoizolacyjności. W takim wypadku należy się zastanowić, czy ładny efekt wizualny jest wystarczającą rekompensatą, za okno ze słabymi parametrami przenikalności ciepła. Jeśli nie, lepiej doinwestować lub wybrać inny rodzaj tworzywa.

Okna aluminiowe – zalety

Ogromną zaletę okien aluminiowych stanowi ich wytrzymałość. Dzięki temu dobrze chronią przed włamywaczami i zapewniają domownikom bezpieczeństwo. Są stabilne i trwałe, nie ulegają korozji i są mniej podatne na odkształcenia. Sprawdzają sprawdzają się także w nowoczesnym budownictwie, gdzie modne są duże przeszklenia. Pod względem estetyki okna aluminiowe znacznie przewyższają swoje plastikowe odpowiedniki. Możliwe jest anodowanie lub malowanie proszkowe, więc okna aluminiowe występują w wielu kolorach. Zależnie od metody wykończenia, rama okienna może nawet imitować słojowatą strukturę drewna. W wypadku tego rodzaju okien, jakość idzie więc w parze ze stylowym i nowoczesnym wyglądem. Należy jednak pamiętać, by wybrać okna dobrej jakości o dobrych parametrach. Warto w tym celu zajrzeć tutaj: https://zebrano.eu/oferta/okna/aluminiowe/. Firma Zebrano dystrybuuje wyroby od producentów ekskluzywnej stolarki okiennej, co daje gwarancję otrzymania produktu najwyższej jakości.