Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Zamek elektroniczny Dierre - czym się charakteryzuje?

W kwestiach zabezpieczeń sporo miejsca poświęca się wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, aby zapobiec tradycyjnemu forsowaniu zamków. Zamki elektroniczne to rozwiązania, które pojawiły się nie tak dawno i zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Widać to dobrze na przykładzie firm montujących zamki. Ślusarz pomoże w doborze odpowiedniego zamka i doradzi w kwestii rozwiązań elektronicznych. Mimo to warto na początek dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania tego typu rozwiązań, ponieważ marka Dierre, która dostępna jest przykładowo w pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl, ma do zaoferowania tego typu zabezpieczenia.

Zamki elektroniczne

Zwykle zamki elektroniczne to rozwiązanie, które pozwala działać systemowi elektronicznego otwierania wraz z możliwością korzystania z zabezpieczenia mechanicznego. Pozwala to więc na podwójne zabezpieczenie własnego mieszkania. Jest to szalenie wygodne rozwiązanie i w pełni bezpieczne, więc właściciel może skorzystać zarówno z tradycyjnego klucza, jak i możliwości jakie daje karta elektroniczna, aby móc dostać się do środka. Warto jeszcze wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa w przypadku zamków elektronicznych – dzięki bardziej zaawansowanym technologiom wykorzystywanym do produkcji tego typu rozwiązań możliwe jest na przykład zamontowanie odpowiednich czujników do monitorowania nacisku. W przypadku siłowej manipulacji lub próby wyłamania drzwi włączy się alarm.

Elektroniczny zamek Dierre

Dierre zamek elektroniczny z systemu D-Code to rozwiązanie stosowane w drzwiach antywłamaniowych. Zamek i klucz mają za zadanie ze sobą inteligentnie współpracować – zamek elektroniczny jest w stanie bezbłędnie rozpoznać właściwy klucz. Samo używanie zamka elektronicznego marki Dierre nie różni się wiele od tradycyjnych rozwiązań – po prostu po włożeniu klucza do zamka następuje proces rozpoznania kodu elektronicznego. Każdy z kodów jest niepowtarzalny i niemożliwy do skopiowania. W przypadku zgubienia kluczy konieczne jest zaprogramowanie zamka od nowa.

Dlaczego warto zdecydować się na zamek elektroniczny?

Można śmiało powiedzieć, że to rozwiązania na miarę dwudziestego pierwszego wieku – pozwalają na szereg możliwości o których wcześniej nikomu się nie śniło. Za pomocą smartfona można kontrolować kto otwierał drzwi, zdalnie sterować otwieraniem i zamykaniem o określonej godzinie oraz pozwolić przyznać tymczasowy dostęp dla wybranych osób – na przykład znajomym lub gościom. Jest to bez wątpienia ogromna wygoda i możliwość lepszej kontroli, a także bezpieczeństwo, ponieważ zamki elektroniczne mogą być wyposażone w wiele różnego rodzaju czujników, co praktycznie uniemożliwi jakąkolwiek manipulację przy mechanizmie w trybie uzbrojonego alarmu.