Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Blaty kuchenne z litego drewna – jak rozpoznać dobrą jakość?

Blat wydaje się jednym z najprostszych elementów kuchennego wyposażenia, a za razem od jego jakości zależy bardzo wiele. Podczas przygotowywania posiłków, blat słabej jakości łatwo ulegnie uszkodzeniu i sprawi, że kuchnia będzie wyglądać mniej estetycznie. Warto więc zadbać o to by był solidny i odporny na ścieranie. Jeśli wybierzesz wartościowy produkt, przy odpowiedniej pielęgnacji, będzie ci służył przez długie lata. Dowiedz się, czym się kierować zanim dokonasz zakupu.

Blaty kuchenne z litego drewna – jak wybrać odpowiedni materiał?

Zwróć uwagę na to, czy producent podkreśla, że blat wykonany jest z litego drewna. Niektóre meble wytwarza się ze sklejki lub płyty wiórowej i dumnie określa się je mianem drewnianych. W rzeczywistości nie są nawet w połowie tak wytrzymałe jak wyroby z litego drewna. Na sam rodzaj drewna, też należy zwrócić uwagę. Najlepiej, aby komponował się zresztą mebli drewnianych w danym pomieszczeniu. Jeśli więc posiadasz jesionowe szafki kuchenne, również blat powinien być wykonany z drewna jesionowego. Dobrą opcją jest wyposażenie kuchni w meble i akcesoria dębowe, gdyż jest to jeden z najtrwalszych rodzajów drewna, który dodatkowo wykazuje sporą odporność na wilgoć. Dodatkowo, blat powinien zostać odpowiednio wykończony olejem lub lakierem, aby zachować estetyczny wygląd. Dzięki temu masz pewność, że nie kupujesz półproduktu.

Blaty kuchenne z litego drewna robione na wymiar

To szczególnie ważne, aby blat kuchenny miał odpowiedni rozmiar, dostosowany do twoich potrzeb oraz możliwości pomieszczenia. W celu jak najlepszego dopasowania blatu, najlepiej zamówić go u renomowanego producenta. Sprawdź ofertę dostępną na stronie https://stolywood.pl/kategoria/blaty/do-kuchni/. Zajdziesz tu blaty kuchenne z litego drewna robione na miarę. Fachowcy w dziedzinie obróbki drewna przygotują je specjalnie dla ciebie, zgodnie z twoimi wytycznymi. Oprócz wymiarów, możesz wybrać gatunek drewna. rodzaj wykończenia i kształt krawędzi. Dzięki temu dopasujesz blat do reszty umeblowania i stworzysz sobie kuchnię o spójnym wystroju.